Tunel na Zakopiance jest już widoczny w nawigacji Google

2022-11-16 13:33 aktualizacja: 2022-11-16, 16:19
Przejazd przez odcinek tunelowy Zakopianki jest już widoczny w popularnej nawigacji Google. Fot. GDDKiA
Przejazd przez odcinek tunelowy Zakopianki jest już widoczny w popularnej nawigacji Google. Fot. GDDKiA
Przejazd przez odcinek tunelowy Zakopianki jest już widoczny w popularnej nawigacji Google. Po sobotnim otwarciu tunelu nawigacja przez kilka dni wskazywała, że tunel jest zamknięty, a samochody były kierowane na objazd, co powodowało utrudnienia.

 

Otwarcie tunelu w ciągu trasy S7, czyli popularnej Zakopianki, zbiegło się z przedłużonym listopadowym weekendem związanym ze Świętem Niepodległości. Sporo turystów spędzało ten czas pod Tatrami. W niedzielę kierowcy korzystający z popularnej nawigacji wracając z Zakopanego byli kierowani przed wjazdem do tunelu na objazd.

To spowodowało utrudnienia. Kierowcy, którzy decydowali się na zjazd z dwupasmówki przed tunelem, utknęli w korku. Następnie, aby ponownie wjechać na dwupasmówkę, trzeba było pokonać 14 km odcinek tzw. starej Zakopianki.

Uroczyste otwarcie ponad dwukilometrowego odcinka tunelowego trasy S7 nastąpiło 12 listopada. Dzięki inwestycji podróżujący od Zakopanego w stronę Krakowa mogą przejechać dwupasmową drogą szybkiego ruchu już od Rdzawki do węzła z autostradą A4 w w Krakowie.(PAP)

autor: Szymon Bafia

gn/