Seks podczas mundialu. Trener Hiszpanów zdradził, czy pozwala na to swoim piłkarzom

2022-11-25 13:47 aktualizacja: 2022-11-25, 16:13
Luis Enrique, fot. PAP/EPA/HUGO DELGADO
Luis Enrique, fot. PAP/EPA/HUGO DELGADO
Selekcjoner hiszpańskiej reprezentacji w piłce nożnej ma nowoczesne podejście do komunikacji z kibicami i regularnie rozmawia z nimi za pośrednictwem serwisu streamingowego Twitch. Podczas ostatniego live’a Luis Enrique został spytany o życie intymne swoich podopiecznych. Trener stwierdził, że nie zabrania swoim piłkarzom uprawiania seksu podczas mundialu, ale sugeruje im, by nie robili tego dzień przed meczem.

Od lat w środowisku sportowym toczy się dyskusja, czy zawodnicy przed zmaganiami na boisku czy innej arenie powinni uprawiać seks. Jedni twierdzą, że tak, bo to pomaga osiągać lepsze wynik, inni przekonują, że jest wprost przeciwnie. Selekcjoner hiszpańskiej kadry piłkarskiej Luis Enrique jest raczej w tej pierwszej grupie. Daje on bowiem swoim zawodnikom dużo swobody w kwestii życia intymnego, nawet podczas tak ważnego turnieju jak mistrzostwa świata.

Gdy podczas rozmowy na platformie streamingowej Twitch kibice zapytali o to, czy piłkarze powinni mieć zakaz uprawiania seksu przed meczem, Enrique odpowiedział następująco: „To niedorzeczne, by tego zakazywać. Seks uważam za coś całkowicie normalnego. (…) Kiedy jestem trenerem klubowym, w ogóle nie przejmuję się tym, że zawodnicy noc przed meczem spędzają w swoim domu. (…) Gdy byłem trenerem i noc przed meczem byłem w domu z żoną, cóż, robiliśmy to, co mieliśmy zrobić”. Trener Hiszpanów podkreślił jednak, że trzeba przy tym zachować zdrowy rozsądek. „Jeśli bierzesz udział orgii w noc poprzedzającą mecz, to oczywiście nie jest to idealne” – dodał.

Na razie podejście Luisa Enrique przynosi znakomite rezultaty. Jego drużyna w pierwszym meczu na mistrzostwach świata w Katarze pokonała Kostarykę aż 7:0. Co interesujące, Luis Enrique powołał na mundial chłopaka swojej córki, Ferrana Torresa. Napastnik FC Barcelony został zapytany o tę nietypową sytuację na konferencji prasowej hiszpańskiej kadry. „Trener i ja jesteśmy w stanie rozdzielić to, kiedy jesteśmy rodziną, a kiedy jesteśmy trenerem i zawodnikiem. Jest jak jest i radzimy sobie z tym bardzo dobrze” – stwierdził piłkarz, cytowany przez Associated Press. (PAP Life)

js/