Niebezpieczny pożar na Mazowszu. Strażacy walczą, by nie zajęły się zbiorniki z cieczą ropopochodną. Jeden strażak ranny

2022-12-01 16:45 aktualizacja: 2022-12-01, 21:42
Niebezpieczny pożar w miejscowości Szkopy/zdjęcie ilustracyjne  Fot. Straz Pożarna
Niebezpieczny pożar w miejscowości Szkopy/zdjęcie ilustracyjne Fot. Straz Pożarna
Duży pożar w miejscowości Szkopy (woj. mazowieckie). Zapalił się tam budynek gospodarczy. Ranny został jeden ze strażaków. Na miejscu działa 15 zastępów straży pożarnej - poinformował w czwartek oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim mł. asp. Łukasz Tomczuk.

Zgłoszenie o pożarze w miejscowości Szkopy (woj. mazowieckie) strażacy otrzymali około godz. 15.30. Zapalił się tam budynek gospodarczy o wymiarach 35 na 11 metrów. "Wewnątrz budynku znajdowały się zwierzęta. Zostały ewakuowane. Obecnie znajdują się pod opieką właściciela" - powiedział PAP mł. asp. Łukasz Tomczuk.

Dodał, że akcja gaśnicza trwa, a strażacy walczą, aby ogień nie zajął sąsiadującego budynku o wymiarach 40 na 11 metrów. Znajdują się tam zbiorniki z cieczą ropopochodną w ilości około 4 tysięcy litrów oraz inwentarz. W związku z brakiem zaopatrzenia wodnego budowana jest magistrala wodna ze zbiornika wodnego oddalonego o 2 kilometry.

Podczas działań jeden ze strażaków z OSP został ranny. "Na miejscu działa 15 zastępów straży pożarnej. W drodze jest też oficer operacyjny z Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie" - przekazał mł. asp. Łukasz Tomczuk.(PAP)

Autor: Aleksandra Kuźniar

mar/