15 zastępów straży pożarnej gasi pożar budynku mieszkalnego dla obywateli Ukrainy

2022-12-02 17:39 aktualizacja: 2022-12-03, 10:46
Pożar w miejscowości Wrzeście Fot. Twitter KW PSP Gdańsk
Pożar w miejscowości Wrzeście Fot. Twitter KW PSP Gdańsk
W miejscowości Wrzeście płonie budynek gospodarczy, który został przerobiony na mieszkania dla obywateli Ukrainy. W akcji gaszenia pożaru bierze udział 15 zastępów PSP i OSP. Wszystkie przebywające w budynku osoby ewakuowały się – powiedziała PAP st. kpt. PSP w Słupsku Iwona Lenart.

Pożar wybuchł w piątek ok. godz. 15 w miejscowości Wrzeście przy ul. Spacerowej (pow. słupski, woj. pomorskie).

Do akcji ratowniczo-gaśniczej skierowane zostały wszystkie jednostki z PSP w Słupsku oraz kilka ochotniczych. Łącznie na miejscu pracuje 15 zastępów straży pożarnej. Ponadto trzy jednostki ochotnicze na czas akcji przejęły kontrolę nad bezpieczeństwem pożarowym w Słupsku.

"Pożarem objęty jest cały budynek gospodarczy, który został przerobiony na mieszkania socjalne dla obywateli Ukrainy. Obecnie działania straży skierowane są na obronę sąsiednich domów" – powiedziała st. kpt. Lenart.

Przekazała, że w płonącym budynku mieszkały 33 osoby. Nikt nie został poszkodowany. "31 osób ewakuowało się jeszcze przed przybyciem straży pożarnej. Dwóch osób nie było na miejscu zdarzenia. To mama, która pojechała do szkoły po dziecko" – przekazała st. kpt. Lenart.(PAP)

autorka: Inga Domurat

mar/