Wiceprezes Solidarnej Polski: dziś jest dzień triumfu Zbigniewa Ziobry [WIDEO]

2022-12-13 23:26 aktualizacja: 2022-12-14, 10:35
Fot. PAP/Monika Rutke
Fot. PAP/Monika Rutke
Spory są ubogacające. Od wielu lat jesteśmy Zjednoczoną Prawicą, wygrywamy wszystkie wybory po kolei, wygramy też kolejne wybory, bo jedność buduje - powiedział minister Michał Wójcik (Solidarna Polska) w rozmowie z PAP.PL po odrzuceniu wniosku o wotum nieufności wobec ministra Zbigniewa Ziobry. Dziś jest dzień triumfu Zbigniewa Ziobry - dodał.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro pozostaje na swoim stanowisku i nadal będzie dbał o bezpieczeństwo Polaków oraz o suwerenność, dziś jest dzień jego triumfu; opozycja doznała miażdżącej porażki - ocenił we wtorek minister – członek Rady Ministrów Michał Wójcik (Solidarna Polska).

Sejm opowiedział się we wtorkowym głosowaniu za odrzuceniem wniosku o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Przeciw odwołaniu szefa MS głosował klub PiS; "za" były ugrupowania opozycyjne, a także Kukiz'15. Za przyjęciem wniosku o odwołanie Ziobry opowiedziało się 226 posłów, przeciw było 228 posłów, a 3 wstrzymało się od głosu. Nie głosowało 3 posłów. Większość ustawowa konieczna do odwołania ministra to 231 głosów.

"Wygraliśmy kolejny raz. Najlepszy od czasu ś.p. Pana Prezydenta, wielkiego Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, pana profesora - minister sprawiedliwości, prokurator generalny czyli Zbigniew Ziobro pozostaje na swoim stanowisku i nadal będzie dbał o bezpieczeństwo Polaków, o suwerenność. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Opozycja doznała miażdżącej porażki. Miażdżącej. To było widać najlepiej podczas posiedzenia komisji. Nawet pan Budka, który był przedstawicielem wnioskodawców w ogóle się nie pojawił na tej komisji" - powiedział PAP po głosowaniu w Sejmie Wójcik.

"Krzyki przez pięć godzin ze strony opozycji na nic się nie zdały – kolejny raz wygraliśmy. Można powiedzieć, że opozycja zachowuje się jak nieudacznicy. Mają prawo złożyć taki wniosek, ale oni składają średnio co sześć miesięcy. To jest naprawdę rzecz niewyobrażalna – jak można?" - dodał.

Pytany o różnice zdań wewnątrz koalicji rządzącej, Wójcik ocenił, że "spory są ubogacające". "Od wielu lat jesteśmy Zjednoczoną Prawicą, wygrywamy wszystkie wybory po kolei, wygramy też kolejne wybory bo jedność buduje. Są sprawy, które nas dzielą i nie ma cienia wątpliwości - gdyby nas nie dzieliły, bylibyśmy w jednej formacji. Dziś jest dzień triumfu Zbigniewa Ziobry" - powiedział Wójcik.

Minister i polityk Solidarnej Polski był także pytany o kwestię tzw. ustawy wiatrakowej.

"Nie zmieniamy swojego stanowiska, jeśli chodzi o ustawę wiatrakową. Wyraźnie akcentowaliśmy wątpliwości co do tej ustawy już kilka tygodni temu w trakcie posiedzenia Rady Ministrów. Co do drugiej ustawy nie znamy jeszcze dokładnych informacji na ten temat. Nie znamy tego projektu. Wiem, że w resorcie sprawiedliwości pochylą się nad tym i przedstawimy swoje stanowisko w tej sprawie" - zapowiedział.

Ustawa wiatrakowa, inaczej zwana 10H, jest jednym z 37 kamieni milowych, które Polska ma zrealizować, aby spełnić wymogi wynikające z Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności, by uruchomić środki z Krajowego Planu Odbudowy.

Rozmawiały: Monika Rutke i Anna Nartowska