Nadal został właścicielem zespołu w E1 Series. Nie tylko on zaangażował się w taki projekt

2023-01-11 10:34 aktualizacja: 2023-01-11, 10:39
Fot. PAP/EPA/MARK EVANS AUSTRALIA
Fot. PAP/EPA/MARK EVANS AUSTRALIA
Tenisista Rafael Nadal został właścicielem zespołu w UIM E1 World Electric Powerboat Series - wyścigach elektrycznych motorówek. "Jestem naprawdę podekscytowany, że mogę zaangażować się w ten projekt" - powiedział Hiszpan.

"E1 ceni zrównoważony rozwój. Wyścigi będą miały pozytywny wpływ na całe społeczeństwo, zwłaszcza w społecznościach przybrzeżnych" – stwierdził Nadal. "Podoba mi się również fakt, że E1 ma jasną misję i jest zaangażowana w ochronę ekosystemów morskich" - dodał 22-krotny triumfator turniejów wielkoszlemowych.

Nadal nie jest pierwszym wybitnym sportowcem angażującym się w wyścigi elektrycznych motorówek. Właścicielem zespołu w tej serii jest również Sergio Perez - kierowca Formuły 1.

W E1 World Electric Powerboat Series rywalizują łodzie wyścigowe z napędem elektrycznym. Futurystyczne bolidy RaceBird są prowadzone przez jednego zawodnika i mogą osiągnąć maksymalną prędkość 60 węzłów (111 km/h).

Nadal będzie bronił tytułu w Australian Open. Przed rokiem pokonał w finale Rosjanina Daniiła Miedwiediewa. Wielkoszlemowy turniej w Melbourne rozpocznie się 16 stycznia.(PAP)

mmi/