W lesie niedaleko Czerlonki znaleziono zwłoki nieznanej osoby

2023-02-16 15:50 aktualizacja: 2023-02-16, 20:20
Fot. PAP/Marcin Bielecki (zdjęcie ilustracyjne)
Fot. PAP/Marcin Bielecki (zdjęcie ilustracyjne)
W lesie niedaleko Czerlonki (powiat hajnowski) znaleziono zwłoki nieznanej osoby - poinformowała w czwartek po południu podlaska policja. Nie podaje szczegółów. Policja wyjaśnia sprawę pod nadzorem prokuratury.

"Policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności w związku z odnalezieniem zwłok nieznanej osoby w lesie w rejonie miejscowości Czerlonka, w powiecie hajnowskim" - napisała podlaska policja na Twitterze. Policja nie podaje szczegółów. Poinformowała, że zgłoszenie o znalezieniu zwłok wpłynęło ok. południa.

Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Hajnówce, która na razie nie udziela informacji w tej sprawie.

Prokuratura w Hajnówce wyjaśnia też sprawę znalezionych w minioną niedzielę w lesie koło Hajnówki zwłok kobiety.

Szef tej prokuratury, Jan Andrejczuk, powiedział PAP w czwartek, że prokuratura od aktywistów ma informacje, że może być to ciało 28-letniej Etiopki. Prokuratura wystąpiła do Ambasady Etiopii w Berlinie o potwierdzenie autentyczności skanów dokumentów tożsamości tej kobiety, które przedstawiono prokuraturze. Także za pośrednictwem ambasady zwróciła się o poinformowanie rodziny tej kobiety o jej zgonie.

Andrejczuk powiedział, że na podstawie sekcji zwłok kobiety lekarze stwierdzili, że przyczyną jej śmierci mogło być wychłodzenie. Zlecono jednak inne badania: histopatologiczne, toksykologiczne oraz pod kątem COVID-19. Dodał, że na ich wyniki należy jednak poczekać. Chodzi o sprawdzenie, czy kobieta miała choroby, które mogły mieć związek z jej śmiercią. (PAP)

Autorki: Sylwia Wieczeryńska, Izabela Próchnicka

mmi/