MŚ w biathlonie na nartorolkach: złoto Kamili Żuk w sprincie juniorek

2018-08-25 18:25 aktualizacja: 2018-10-05, 23:15
Duszniki Zdrój, 03.09.2017. Kamila Żuk na strzelnicy podczas biegu pościgowego biathlonowych mistrzostw Polski na nartorolkach, 3 bm. w Dusznikach Zdroju. (gj) Archiwum fot. PAP/Maciej Kulczyński
Kamila Żuk wywalczyła złoty medal w sprincie juniorek podczas mistrzostw świata w biathlonie na nartorolkach w czeskim Novym Mescie. Polka wyprzedziła reprezentantkę gospodarzy Marketę Davidową i Rosjankę Walerię Wasniecową.

To drugi medal 20-letniej Żuk (AZS AWF Katowice) na tych mistrzostwach - w piątek sięgnęła po srebro w sztafecie mieszanej. Polska ekipa ma w dorobku także brązowy krążek wywalczony także w sobotę przez sztafetę mieszaną seniorów biegnącą w składzie: Kinga Zbylut, Monika Hojnisz, Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek.

W sprincie juniorek na dziewiątym miejscu uplasowała się Daria Gębicka, Kamila Cichoń była 13., a Paulina Pawliczek i Magda Piczura zostały sklasyfikowane ex aequo na 21. pozycji.