O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Ambasador Ukrainy w Niemczech: czternastoma czołgami nie można wygrać tej wojny

"Oczywiście jesteśmy wdzięczni za każdą pomoc, ale z czternastoma czołgami nie można wygrać tej wojny " - powiedział we wtorek ambasador Ukrainy w Niemczech Ołeksij Makiejew w wywiadzie dla stacji ntv. Potrzeba też więcej systemów przeciwlotniczych, pocisków artyleryjskich i dział o większym zasięgu, także z Niemiec, podkreślił.

Czołg Leopard 2 Fot. Filip Singer/PAP/EPA
Czołg Leopard 2 Fot. Filip Singer/PAP/EPA

"Potrzebujemy sporo broni, aby móc się bronić i wyzwolić nasze terytoria i naszych ludzi" - stwierdził Ołeksij Makiejew.

Ukraiński ambasador pochwalił jednak zwiększone zaangażowanie Niemiec we wspieranie jego kraju. Przede wszystkim podkreślił dostawę czołgów (Niemcy zapowiedziały m.in. dostarczenie czternastu czołgów Leopard typu 2A6 - PAP) i obietnicę dalszego wyposażenia w broń. "Niemcy zrobiły wiele" w tej dziedzinie, przyznał. Makiejew pozytywnie wypowiedział się także o szkoleniu ukraińskich żołnierzy w bazie Bundeswehry w Munster. (PAP)

mar/
 

Zobacz także

  • Donald Trump Fot. PAP/EPA/SHAWN THEW / POOL
    Donald Trump Fot. PAP/EPA/SHAWN THEW / POOL

    Trump: myślę, że Putin odczuwa presję i chce zakończyć wojnę w Ukrainie

  • Andrij Sybiha. Fot. PAP/Victor Kovalchuk
    Andrij Sybiha. Fot. PAP/Victor Kovalchuk

    Szef MSZ Ukrainy do NATO: zapewnijcie ochronę ukraińskim dzieciom przed rakietami balistycznymi Rosji

  • Wicepremier, szef MSZ Radosław Sikorski. Fot. PAP/EPA/CLEMENS BILAN
    Wicepremier, szef MSZ Radosław Sikorski. Fot. PAP/EPA/CLEMENS BILAN

    Sikorski o odtajnieniu donacji dla Ukrainy: dobre dla wspólnych relacji, pokaże jak dużo pomogliśmy

  • Ursula Von der Leyen. Fot. PAP/Adam Warżawa
    Ursula Von der Leyen. Fot. PAP/Adam Warżawa

    Von der Leyen: Ukraina pilnie potrzebuje obrony powietrznej; omówimy to na szczycie NATO

Serwisy ogólnodostępne PAP