Papież odwiedził dzieci na oddziale onkologicznym w rzymskiej klinice Gemelli [WIDEO]

2023-03-31 17:57 aktualizacja: 2023-04-01, 11:26
Watykańskie biuro prasowe przekazało dziennikarzom, że Franciszek zaniósł dzieciom różańce, czekoladowe jajka w związku ze zbliżającą się Wielkanocą. Fot. 	PAP/DPA/	Stefano Spaziani
Watykańskie biuro prasowe przekazało dziennikarzom, że Franciszek zaniósł dzieciom różańce, czekoladowe jajka w związku ze zbliżającą się Wielkanocą. Fot. PAP/DPA/ Stefano Spaziani
Papież Franciszek, przebywający w rzymskiej klinice Gemelli, odwiedził w piątek dzieci na oddziale onkologicznym - poinformował Watykan. Podczas tej wizyty papież udzielił sakramentu chrztu noworodkowi, który ma kilka tygodni.

Watykańskie biuro prasowe przekazało dziennikarzom, że Franciszek zaniósł dzieciom różańce, czekoladowe jajka w związku ze zbliżającą się Wielkanocą, a także książki o Jezusie.

"Podczas wizyty, która trwała około pół godziny, papież udzielił sakramentu chrztu kilkutygodniowemu dziecku o imieniu Miguel Angel" - dodano w komunikacie. Franciszek powiedział do matki dziecka: "Już jest chrześcijaninem. Idź do parafii i powiedz, że ochrzcił go papież". Scenę tę uwieczniono na opublikowanym nagraniu filmowym.

Następnie Franciszek wrócił do swojego pokoju na szpitalnym oddziale.

Papież, u którego zdiagnozowano w środę zapalenie oskrzeli, ma według oficjalnych zapowiedzi opuścić w sobotę klinikę i wrócić do Watykanu.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)
gn/