O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Bloki w kształcie rakiet balistycznych. Takie rzeczy tylko w Korei Północnej

W stolicy Korei Północnej Pjongjangu ukończono budowę bloków mieszkalnych w kształcie międzykontynentalnych pocisków balistycznych (ICBM) z serii Hwasong – podał w poniedziałek południowokoreański dziennik „Dzoson Ilbo”, powołując się na prasę w KRLD.

Ceremonia otwarcia 10 000 nowych mieszkań w dzielnicy Hwasong w Pjongjangu, fot. PAP/EPA/KCNA
Ceremonia otwarcia 10 000 nowych mieszkań w dzielnicy Hwasong w Pjongjangu, fot. PAP/EPA/KCNA

Więcej

Rakieta balistyczna Fot. SA-ZM-251121/	PAP/Newscom
Rakieta balistyczna Fot. SA-ZM-251121/ PAP/Newscom

Korea Północna testuje rakiety balistyczne. Wiceprezydent USA: destabilizuje region

Do nowo wybudowanych bloków inspirowanych rakietami balistycznymi zaczęli się już wprowadzać ludzie – poinformował oficjalny północnokoreański dziennik „Rodong Sinmun”. Gazeta opublikowała zdjęcia budynków i zacytowała mieszkańców, którzy określili je jako „przypominające rakiety Hwasong, dumę naszego narodu”.

Według źródła „Dzoson Ilbo” w Korei Północnej w godzinach nocnych odbyła się uroczystość z okazji ukończenia budowy, na której obecny był przywódca kraju Kim Dzong Un.

Korea Północna uznawana jest za jedno z najbiedniejszych państw świata, jej ludność mierzy się z chronicznymi niedoborami żywności, ale według zachodnich szacunków władze przeznaczają nawet jedną czwartą PKB na zbrojenia.

Pjongjang przeprowadził w ubiegłym roku rekordową liczbę prób rakietowych i kontynuuje je również w roku bieżącym. Państwowe media informowały w marcu o teście rakietowym, który miał być ćwiczeniem ataku jądrowego, a w kwietniu - o wystrzeleniu pierwszego ICBM na paliwo stałe nowego typu Hwasong-18.

Kim Dzong Un zapowiedział niedawno rozmieszczenie na orbicie sieci satelitów szpiegowskich. Wcześniej nakazał „wykładnicze powiększenie” krajowego arsenału nuklearnego i zwiększenie produkcji materiału do bomb jądrowych. (PAP)

js/

Zobacz także

  • Spotkanie Trumpa z Kim Dzong Unem w wiosce Panmundżom w 2019 roku, Fot. PAP/EPA/KCNA
    Spotkanie Trumpa z Kim Dzong Unem w wiosce Panmundżom w 2019 roku, Fot. PAP/EPA/KCNA

    Dojdzie do spotkania Trumpa z Kim Dzong Unem? "To okazja dana przez niebo"

  • Kim Dzong Un, fot. PAP/EPA/KCNA
    Kim Dzong Un, fot. PAP/EPA/KCNA

    Kim Dzong Un postawił warunek wznowienia dialogu z USA [WIDEO]

  • Północnokoreańscy żołnierze, fot. PAP/EPA/KCNA
    Północnokoreańscy żołnierze, fot. PAP/EPA/KCNA

    Wiadomo, kiedy Korea Płn. może wysłać kolejne wojska do Rosji

  • Władimir Putin i Kim Dzong Un Fot. PAP/EPA/MIKHAIL METZEL/SPUTNIK/KREMLIN POOL
    Władimir Putin i Kim Dzong Un Fot. PAP/EPA/MIKHAIL METZEL/SPUTNIK/KREMLIN POOL

    Rosja wznawia połączenia kolejowe z Koreą Północną

Serwisy ogólnodostępne PAP