Policjant zobaczył ludzkie nogi wystające z bagażnika auta. Finał zabawy 19-letniego kierowcy
W Świebodzinie (Lubuskie), policjant po służbie przerwał nieodpowiedzialne zachowanie młodych ludzi, którzy dla zabawy postanowili pojeździć w bagażniku samochodu. Kierujący autem 19-latek odpowie za swoje bezmyślne zachowanie przed sądem - poinformował asp. Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.
Do tej sytuacji doszło w niedzielę (14 maja br.) na jednej z ulic Świebodzina. Policjant jadąc samochodem w czasie wolnym od służby zobaczył ludzkie nogi wystające z bagażnika volkswagena, który jechał przed nim. Natychmiast zatrzymał auto wskazując, że jest policjantem i wezwał patrol.
Po przesłuchaniu trzech młodych mężczyzn okazało się, że postanowili oni zrobić sobie zabawę. Z taśmy wykonali blokadę zamka od bagażnika, przymocowali linkę, którą mogli w pojeździe otwierać klapę i dla zabawy wystawiali nogi.
"W przypadku zdarzenia drogowego, w szczególności, kiedy ktoś najechałby na tył pojazdu, dwójce młodych mężczyzn znajdujących się w bagażniku pojazdu groziło ogromne niebezpieczeństwo. Kierujący, który w tak nieodpowiedzialny sposób przewoził pasażerów, odpowie za swoje zachowanie przed sądem" – powiedział Ruciński.
Dodał, że 19-latkwoi grozi nie tylko grzywna, ale również może zostać mu odebrane prawo jazdy w związku z narażeniem pasażerów na niebezpieczeństwo.(PAP)
Autor: Marcin Rynkiewicz
mj/