Holandia. Prokuratura zajęła ziemię należącą do byłego zięcia Putina

2023-05-25 22:21 aktualizacja: 2023-05-26, 09:23
Władimir Putin, fot. ALEXEY FILIPOV/SPUTNIK/KREMLIN POOL PAP/EPA
Władimir Putin, fot. ALEXEY FILIPOV/SPUTNIK/KREMLIN POOL PAP/EPA
Prokuratura zajęła nieruchomość gruntową w Duivendrecht, gminie znajdującej się na przedmieściach Amsterdamu, należącą do Jorrita Faassena, byłego zięcia prezydenta Rosji Władimira Putina - poinformował w czwartek portal dziennikarstwa śledczego Follow the Money (FTM).

Powód zajęcia nie jest znany, jednak portal przypomina, że Faassen był ostatnio przesłuchiwany na lotnisku Schiphol w Amsterdamie w związku z podejrzeniem łamania europejskich sankcji nałożonych na Rosję.

Dziennikarze FTM ustalili, że zajęcie gruntu w Duivendrecht nastąpiło 12 maja br. Dokumenty z rejestru gruntów wskazują również, że Faassen jest teraz zameldowany pod nowym adresem. Jest to luksusowy kompleks apartamentów w samym centrum Moskwy.

Holenderski biznesmen Jorrit Fassen przez lata był w związku z najstarszą córką rosyjskiego dyktatora Marią, którą, jak podają niderlandzkie media, poślubił w 2008 r. w Wassenaar niedaleko Hagi. Niezależny rosyjski portal informacyjny Meduza podaje, że para nie jest już małżeństwem od 2022 r.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)

mj/