O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Kopcińska: dzisiejsze dyskusje pokazały, że okrągły stół edukacyjny był potrzebny

Dyskusja pokazała, że piątkowe obrady okrągłego stołu edukacyjnego są potrzebne; we wtorek kolejne spotkanie i dalsze terminy do uzgodnienia z tymi, którzy udział w debacie biorą - podkreśliła w piątek rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Rzecznik prasowy rządu Joanna Kopcińska. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Rzecznik prasowy rządu Joanna Kopcińska. Fot. PAP/Radek Pietruszka

W piątek w centrum konferencyjnym na PGE Narodowym odbył się pierwszy etap rozmów w ramach okrągłego stołu edukacyjnego zorganizowanego z inicjatywy premiera Mateusza Morawieckiego. Obrady koncentrowały się wokół czterech tematów: uczeń, nauczyciel, jakość edukacji i nowoczesna szkoła. W spotkaniu udziału nie wzięli m.in. przedstawiciele ZNP i FZZ.

"Ta dyskusja pokazała, że zarówno dzisiejsze obrady, jak i kolejne planowane są potrzebne" - oświadczyła Kopcińska w piątek wieczorem w Polsat News.

Poinformowała, że we wtorek odbędzie się kolejne spotkanie w ramach okrągłego stołu. "Już we wtorek kolejne spotkanie, podstoliki i dalsze terminy do uzgodnienia z tymi, którzy udział w debacie biorą. Tak żeby właśnie umożliwić wszystkim zainteresowanym obecność na kolejnych debatach" - oświadczyła.

Kopcińska dopytywana, czy strony rządowej "nie zabolało", że w piątkowych obradach nie uczestniczyli przedstawiciele ZNP i FZZ, odparła: "Naszym założeniem było, aby dyskusja toczyła się w jak najszerszym składzie, stąd słowa premiera Morawieckiego, że drzwi z naszej strony są ciągle otwarte".

"Jesteśmy gotowi na to, żeby zmieniać również formułę tego okrągłego stołu, rozszerzać, tak żeby ci dzisiaj nieobecni zasiedli przy nim i rozmawiali. Dzisiejszy dzień pokazał, że trzeba i warto" - zaznaczyła rzeczniczka rządu. "Liczymy, że przy kolejnym stole już związkowcy, dzisiaj nieobecni, zasiądą" - dodała. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

rbk/ par/
 

Zobacz także

  • Fot. PAP/Piotr Nowak
    Fot. PAP/Piotr Nowak

    Kopcińska: z wsparcia dla niepełnosprawnych skorzysta ok. 500 tys. osób; koszt to 3 mld zł

  • Fot. PAP/Paweł Supernak
    Fot. PAP/Paweł Supernak

    Kopcińska o relacjach polsko-izraelskich: apelujemy, by zachowywać się wobec siebie z szacunkiem

  • Rzecznik rządu Joanna Kopcińska. Fot.  PAP/Piotr Nowak
    Rzecznik rządu Joanna Kopcińska. Fot. PAP/Piotr Nowak

    Kopcińska: decyzja ZNP i FZZ ws. okrągłego stołu - niezrozumiała

  • Joanna Kopcińska. Fot. PAP/Paweł Supernak
    Joanna Kopcińska. Fot. PAP/Paweł Supernak

    Kopcińska: propozycja skrócenia czasu dojścia do podwyżek nauczycieli - cały czas na stole

Serwisy ogólnodostępne PAP