Najlepsza piłkarka świata wyszła za mąż za obrońcę Lecha Poznań

2019-05-26 16:21 aktualizacja: 2019-05-26, 16:22
Ada Hegerberg. Fot. EPA/Balazs Czagany
Ada Hegerberg. Fot. EPA/Balazs Czagany
Norweżka Ada Hegerberg, uważana za najlepszą piłkarkę świata, wyszła w niedzielę za mąż za obrońcę Lecha Poznań Norwega Thomasa Rogne. O ślubie, który odbył się we Włoszech, para poinformował w mediach społecznościowych.

Grająca w Olympique Lyon Hegerberg przed tygodniem w finale Champions League strzeliła trzy bramki, dzięki którym jej zespół pokonał Barcelonę 4:1, lecz nie zagra w mistrzostwach świata, które odbędą się we Francji w dniach 7 czerwca - 7 lipca. Powodem jest jej konflikt z norweską federacją piłkarską NFF, trwający od dwóch lat.

„Jestem Norweżką, bardzo kocham swój kraj i brakuje mi gry w reprezentacji. Bardzo chciałabym grać dla Norwegii, ale nie dla działaczy mojej federacji, a właściwie ich własnej” - powiedziała 23-letnia piłkarka dziennikowi „Verdens Gang”.

Przed rokiem Norweżka została laureatką „Złotej piłki”, a 22 maja kanał brytyjskiej telewizji BBC po raz drugi z rzędu uznał ją za najlepszą piłkarkę świata.

Reprezentacja Norwegii otrzymała szczegółowe instrukcje od NFF, jak odpowiadać na pytania dotyczące Hegerberg podczas MŚ.

„Z pewnością będzie ich wiele od zagranicznych mediów, lecz mamy przygotowane wszystkie możliwe strategie medialne, scenariusze na każdą sytuację i na każde pytanie dotyczące Hegerberg. Ona po prostu nie jest członkiem naszej drużyny, więc pytania nie na temat będziemy odrzucać" - powiedział selekcjoner Martin Sjoegren.

Zbigniew Kuczyński (PAP)

kucz/ krys/