Konwencję PiS "Myśląc: Polska" zakończy w niedzielę wystąpienie prezesa partii

2019-07-07 08:08 aktualizacja: 2019-07-07, 12:27
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przemawia w drugim dniu Konwencji Programowej PiS i Zjednoczonej Prawicy "Myśląc: Polska 2019", 6 bm. w Katowicach. Fot. PAP/Andrzej Grygiel
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przemawia w drugim dniu Konwencji Programowej PiS i Zjednoczonej Prawicy "Myśląc: Polska 2019", 6 bm. w Katowicach. Fot. PAP/Andrzej Grygiel
Wystąpieniem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego zakończy się w niedzielę konwencja partii "Myśląc: Polska", która trwa od piątku w stolicy Śląska. Ostatniego dnia odbędzie się również kilka paneli specjalistycznych i dyskusji eksperckich.

Trzeci, ostatni dzień konwencji rozpocznie się od mszy świętej w archikatedrze Chrystusa Króla z udziałem polityków partii.

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym kontynuowane będą dyskusje podczas sesji plenarnych i paneli eksperckich. Rozmowy zainauguruje tego dnia sesja dotycząca wymiaru sprawiedliwości z udziałem kierownictwa resortu: ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry oraz wiceministrów: Michała Wójcika i Marcina Warchoła, a także wiceszefa kancelarii prezydenta Pawła Muchy.

W kolejnych sesjach wezmą udział m.in. wicepremier, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin, szefowa MPiT Jadwiga Emilewicz i prezydent Katowic Marcin Krupa.

Ponadto w ramach paneli eksperckich zaplanowano dyskusje m.in. o demokracji parlamentarnej, energetyce, przemyśle stoczniowym, rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw, wojskach obrony terytorialnej czy informatyzacji służby zdrowia.

Konwencję zakończy swoim wystąpieniem po południu prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Tegoroczna konwencja pod hasłem "Myśląc: Polska", która rozpoczęła się w piątek, ma być merytoryczną debatą polityków i ekspertów, dotyczącą minionych działań rządu oraz propozycji na przyszłość. Jak przekonywali politycy PiS, w tym rzecznik partii Anita Czerwińska, efektem konwencji mają być założenia do programu, z którym PiS wystartuje w najbliższych wyborach parlamentarnych. (PAP)

Autor: Mateusz Roszak

mro/ joz/