Wiosna proponuje rozmowy opozycji przy wspólnym stole

2019-07-11 13:47 aktualizacja: 2019-07-11, 13:49
Sekretarz generalny Wiosny Krzysztof Gawkowski. Fot. PAP/Paweł Supernak
Sekretarz generalny Wiosny Krzysztof Gawkowski. Fot. PAP/Paweł Supernak
Apelujemy, by skończyć zabawę w negocjacje i by wszystkie partie opozycyjne podjęły rozmowy przy wspólnym stole - powiedział sekretarz generalny Wiosny Krzysztof Gawkowski. Z takich rozmów może wyjść jeden blok, mogą wyjść dwa, ale skończmy z bilateralnymi rozmowami, które nie mają końca - dodał.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej Wiosny Gawkowski zwracał uwagę, że rozmowy polityków opozycji w sprawie formuły startu w wyborach przeciągają się.

"Wiosna Biedronia również rozmawia i na lewicy, i z Platformą, i mamy poczucie, że tracimy czas, że koalicja sił postępowych i prodemokratycznych w Polsce oddala się, a nie przybliża" - powiedział.

"Dlatego apelujemy, byśmy skończyli tę zabawę w negocjacje i wszystkie partie opozycyjne usiadły do jednego stołu i na poważnie porozmawiały, kończąc rozmowy bilateralne" - dodał.

Według niego podczas takich rozmów ugrupowania opozycyjne powinny się zastanowić, co je łączy, a co dzieli. "Jeżeli są elementy, które nas dzielą i nie są do połączenia, idźmy osobno. Ale jeżeli jest czas, żebyśmy szli razem, to tego czasu (rozmów) nie przeciągajmy" - mówił Gawkowski.

Dodał, że "politycy muszą wyjść z koalicyjnej piaskownicy" i "czas skończyć z rozmowami, które nie mają końca". (PAP)

pś/ mok/