Polki, które rządzą w internecie

2019-10-07 16:04 aktualizacja: 2019-10-07, 16:36
Blogerka modowa Julia Kuczyńska Maffashion. Fot. PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyński
Blogerka modowa Julia Kuczyńska Maffashion. Fot. PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyński
Anna Lewandowska, Ewa Chodakowska i Maffashion znajdują się na czele rankingu Najbardziej Wpływowych Kobiet Polskiego Internetu 2019. Niektóre z bohaterek tego zestawienia będzie można bliżej poznać podczas Festiwalu Kobiet Internetu, który pod koniec listopada odbędzie się w Gdańsku.

Zjawisko wpływu w internecie jest niezwykle trudne do zmierzenia, jednocześnie jest bardzo ciekawym zagadnieniem. Twórcy rankingu Najbardziej Wpływowych Kobiet Polskiego Internetu 2019 oparli się na takich zmiennych jak zasięg, liczba i częstotliwość interakcji czy liczba udostępnień.

Wśród liderek zestawienia znalazły się nie tylko osoby, które działają wyłącznie w sieci, ale także sportsmenki, aktorki, piosenkarki, modelki czy kobiety udzielające się społecznie. Królową polskiego internetu jest Anna Lewandowska, tuż za nią znalazła się Ewa Chodakowska, na podium zmieściła się też Maffashion. Do pierwszej dziesiątki weszły ponadto Deynn, Joanna Krupa, Jessica Mercedes Kirchner, Magda Bereda, Sylwia Lipka, Ola Nowak i Agnieszka Grzelak.

Ranking przygotowali twórcy konferencji Festiwal Kobiet Internetu oraz platforma InfluTool przy użyciu algorytmu InfluScore. Festiwal Kobiet Internetu to wydarzenie, którego premierowa edycja odbędzie się 23-24 listopada w Europejskim Centrum Solidarności. Skierowane jest do kobiet aktywnie działających w sieci, jak również mężczyzn, którzy współpracują z kobietami i wspierają inicjatywy kobiece.

Jak na razie ujawniono nazwiska części prelegentów Festiwalu. Będą nimi m.in: Joanna Przetakiewicz, Małgorzata Kożuchowska, Dorota Wellman, Olga Kalicka, Anna Starmach, Joanna Banaszewska, Barbara Pasek, Lili Antoniak, Bartek Jędrzejak, Podziarany Tata i Pani Swojego Czasu. Festiwal wypełnią też panele dyskusyjne i warsztaty. (PAP Life)

ag/ jbr/

TEMATY: