O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Ostatni dzień kampanii Bosaka na Mazowszu - w ramach 24 godzinnej transmisji na żywo

Ostatni dzień kampanii kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak spędzi na Mazowszu. W planach jest spotkanie z mieszkańcami Otwocka i wiec wyborczy w Warszawie. Finał kampanii Bosaka będzie można śledzić w ramach 24-godzinnej transmisji na żywo w mediach społecznościowych.

Wybory prezydenckie 2020. Kandydat Konfederacji na Urząd Prezydenta RP Krzysztof Bosak (L) podczas konferencji prasowej w Amfiteatrze przy Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Fot. PAP/Tytus Żmijewski
Wybory prezydenckie 2020. Kandydat Konfederacji na Urząd Prezydenta RP Krzysztof Bosak (L) podczas konferencji prasowej w Amfiteatrze przy Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Fot. PAP/Tytus Żmijewski

W piątek chwilę po północy rozpocznie się 24-godzinna transmisja live z ostatniego dnia kampanii wyborczej Bosaka.

Witold Tumanowicz, pełnomocnik sztabu wyborczego kandydata Konfederacji przekazał PAP, że transmisja na żywo "będzie się opierać na spotkaniach kandydata i rozmowach z ludźmi". "Krzysztof Bosak będzie do ostatniej chwili przekonywał do siebie wyborców" - podkreślił.

Jak poinformował Tumanowicz, transmisja będzie dostępna na różnych kanałach społecznościowych Bosaka i koła Konfederacji.

Więcej

Premier Mateusz Morawiecki (C) i poseł Waldemar Buda (L) podczas spotkania z mieszkańcami Łodzi, 24 bm. na ulicy Piotrkowskiej. Fot. PAP/Roman Zawistowski
Premier Mateusz Morawiecki (C) i poseł Waldemar Buda (L) podczas spotkania z mieszkańcami Łodzi, 24 bm. na ulicy Piotrkowskiej. Fot. PAP/Roman Zawistowski

Premier o zniszczeniu samochodu Bosaka: nie ma zgody na agresję w imię walki politycznej

Wcześniej Bosak zaznaczył, że w ramach transmisji "w nocy zostaną pokazane materiały archiwalne, ale też relacje prosto z ulicy, jak nasi ludzie jeszcze rozklejają ostatnie plakaty". "Później od rana chcę zacząć z kamerą mój dzień, żeby ta kamera towarzyszyła mi aż do północy, kiedy będzie cisza wyborcza" - mówił kandydat Konfederacji.

W planach Bosaka na ostatni dzień kampanii jest także briefing o godz. 12 przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. "To będzie standardowa aktywność kandydata" - zaznaczył Tumanowicz.

Od 15.30 do 16.30 kandydat Konfederacji odwiedzi także Otwock w woj. mazowieckim. Tam w parku miejskim spotka się z mieszkańcami Otwocka i udzieli wypowiedzi dla mediów.

Kampanię Bosaka zakończy wiec wyborczy w Warszawie, w okolicach Pomnika Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.

Jak poinformował Tumanowicz, "w ramach wiecu będą przemówienia liderów Konfederacji, którzy wyrażą poparcie dla Bosaka, ale przede wszystkim będzie przemawiać sam kandydat". Dodał, że na wiecu będzie też obecna Karina Bosak, żona kandydata Konfederacji.

Według informacji przekazanej PAP, wieczór wyborczy Krzysztofa Bosaka rozpocznie się w niedzielę o godz. 20 w lokalu Wysoka Kultura przy ul. Szwedzkiej 2 (Hala nr 8) w Warszawie.(PAP)

autorka: Iwona Pałczyńska

ipa/ itm/
 

Serwisy ogólnodostępne PAP