Prawica Rzeczypospolitej wzywa do głosowania na Andrzeja Dudę

2020-07-09 09:01 aktualizacja: 2020-07-09, 09:56
Prezydent Andrzej Duda. Fot. PAP/Artur Reszko
Prezydent Andrzej Duda. Fot. PAP/Artur Reszko
W niedzielnych wyborach należy poprzeć kandydaturę dotychczasowego prezydenta Andrzeja Dudy, który w swej działalności wielokrotnie dał dowód wsparcia, zwłaszcza materialnych praw rodziny - zaapelowała w czwartek Prawica Rzeczypospolitej.

Prawica Rzeczypospolitej w czwartkowym oświadczeniu stwierdziła, że jesteśmy w stanie wojny cywilizacyjnej. "Zarówno w Polsce, jak i w wielu krajach Zachodu coraz mocniej niszczony jest dorobek cywilizacji łacińskiej powstałej we wspólnej chrześcijańskiej Europie. Systematycznie dąży się do marginalizacji norm moralnych, na których oparte jest prawo i wielowiekowe zasady współżycia społecznego" - czytamy w oświadczeniu.

Jak wskazano atak wymierzony jest szczególnie w rodzinę "powołaną do wiernej miłości, do przekazywania życia i troski o nie, do więzi pokoleniowej". Dodano, że dziś głównym frontem walki o jej przyszłość jest rodzina i prawa wychowawcze rodziny.

"Nieposzanowanie życia dzieci nienarodzonych, działalność lobby homoseksualnego, czy rewolucja genderowa atakują same podstawy istnienia i funkcjonowania rodziny. Także Polska stała się atakiem tej rewolucji nihilistycznej i dyktatury moralnego relatywizmu" - wskazuje Prawica Rzeczypospolitej.

W oświadczeniu dodano, że nihilizm także deprecjonuje patriotyzm i poświęcenie, tradycję narodową i sens bytu narodu, osłabia zainteresowanie troską o dobro wspólne oraz wyłanianiem najlepszych odpowiedzialnych przedstawicieli narodu w wyborach demokratycznych.

"Heroldem tej rewolucji jest kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski. Jego ewentualne zwycięstwo znacznie wzmocniłoby możliwości destrukcyjne tej rewolucji" - oceniła Prawica Rzeczypospolitej.

Dlatego - podkreślono w oświadczeniu - obowiązkiem narodowym i cywilizacyjnym jest dziś zdecydowane przeciwstawienie się tej rewolucji. "W tej sytuacji, należy poprzeć w wyborach kandydaturę dotychczasowego prezydenta Andrzeja Dudy, który w swej działalności wielokrotnie dał dowód wsparcia, zwłaszcza materialnych praw rodziny" - zaapelowała Prawica Rzeczypospolitej.

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się w niedzielę 12 lipca. (PAP)