Fogiel: prezydentura Trzaskowskiego będzie pełna chaosu i walki politycznej

2020-07-10 11:04 aktualizacja: 2020-07-10, 16:20
Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Fot. PAP/Rafał Guz
Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Fot. PAP/Rafał Guz
Prezydentura Rafała Trzaskowskiego będzie prezydenturą chaosu i ciągłej walki politycznej - powiedział w piątek członek sztabu prezydenta, wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

"Gdyby Rafał Trzaskowski miał zostać prezydentem Polski, to będzie to prezydentura chaosu, ciągłej awantury, ciągłej walki politycznej" - powiedział. Równocześnie zaznaczył, że ugrupowanie Trzaskowskiego, PO, nie jest w stanie współpracować. "Ich żywiołem jest walka i oni będą robić wszystko, by atakować Sejm, atakować rząd, aby utorować drogę do władzy dla Platformy Obywatelskiej" - powiedział. Tymczasem Polska - jego zdaniem -  potrzebuje teraz "spokoju, współpracy między rządem i prezydentem, by wychodzić ze skutków tego globalnego kryzysu".

Ponadto Fogiel zauważył, że poglądy Trzaskowskiego można określić jako postępowe, ale w negatywnym znaczeniu. "To znaczy jako takie, które wspierają zburzenie tradycyjnego porządku, które są przeciwne tym tradycyjnym wartościom, które służą nam od dawna, na których opiera się społeczeństwo, opiera się ład społeczny" - mówił Fogiel. Odniósł się również  do finansowania przez warszawski ratusz różnego rodzaju przedsięwzięć np. grupy Antifa, która - jak ocenił - "są bojówkarzami, którzy atakują policję" lub tych, którzy się z nimi nie zgadzają. Przeznaczanie środków na tego rodzaju przedsięwzięcia nie powinny być priorytetem miasta - dodał.

"Równocześnie Rafał Trzaskowski cały czas atakuje rząd, że samorządom źle się wiedzie i domaga się większych kwot na funkcjonowanie miasta, podczas gdy twarde dane są takie, że w przeciągu ostatnich pięciu lat do samorządów trafiło miliardy zł więcej, dzięki temu, że wpływa więcej podatków do budżetu i ich udział jest tym większy" - podkreślił.

Fogiel odwołał się do m.in. do wyborców szefa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza - mieszkańców wsi - mówiąc, że oficjalny profil kandydata KO polubił wpis piłkarza, który obraża rolników. "Apeluję raz jeszcze do wszystkich, którzy są związani z polską wsią, pracują w rolnictwie, a którzy rozważają poparcie Rafała Trzaskowskiego (...), proszę zdawać sobie sprawę, że w opinii sztabu Rafała Trzaskowskiego, w opinii jego bliskich współpracowników nazywanie państwa +rolnikami z ryjem w zgniłych truskawkach+, którzy nic nie wiedzą, jest czymś właściwym" - powiedział.

Wojciech Kowalczyk, były piłkarz, odpowiadając kilka dni temu na Twitterze na wpis jednego z internauty brzmiący: "Duda w Końskich: +W UE wynegocjowaliśmy większe pieniądze na politykę rolną+- Negocjacje jeszcze się nie rozpoczęły, ale kto by się tym przejmował", napisał: "Co wie rolnik z ryjem w zgniłych truskawkach? Ksiądz pedofil w niedzielę mu podpowie". (PAP)

autorka: Klaudia Torchała