Ostrów Wlkp.: ruszyło śledztwo ws.19 kg kokainy ukrytych w kartonie z bananami w Biedronce

2020-08-16 12:22 aktualizacja: 2020-08-16, 13:46
Fot. PAP/Wojciech Pacewicz
Fot. PAP/Wojciech Pacewicz
Śledztwo ws. 19 kg kokainy ukrytych w kartonie z bananami w Biedronce wszczęła Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wlkp. – poinformował w niedzielę PAP jej rzecznik prasowy prokurator Maciej Meler.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. powiedział PAP, że "wszczęte śledztwo idzie w kierunku wewnątrzwspólnotowego przemytu środków odurzających o dużej wartości, bowiem owoce nadano z jednego z krajów Unii Europejskiej" – powiedział Maciej Meler. Takie przestępstwo jest zagrożone karą od 3 do 15 lat więzienia.

Dodał, że w ramach śledztwa zachodzi konieczność wykonania czynności zmierzających do ustalenia dokładnego miejsca wyładunku, jak również dokładnego miejsca przesyłania i transportu tej konkretnej partii bananów.

W piątek pracownicy sklepu Biedronka w Ostrowie Wlkp. w jednym z kartonów znaleźli – jak się później okazało - 19 kg kokainy o czarnorynkowej wartości 5 mln zł.

Prokuratura w Ostrowie wlkp. natychmiast wszczęła czynności pod nadzorem Centralnego Biura Śledczego Policji.

Sieć Biedronka w nadesłanym w sobotę oświadczeniu poinformowała, że "bezpieczeństwo klientów i produktów jest dla nas absolutnym priorytetem, dlatego też dzięki czujności i zaangażowaniu naszych pracowników, po znalezieniu zawartości niewiadomego pochodzenia w jednym z naszych sklepów, natychmiast podjęliśmy odpowiednie kroki".(PAP)

Autorka: Ewa Bąkowska