O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Rząd planuje wydłużyć do 63 listę państw z zakazem lotów pasażerskich

Projekt kolejnego rozporządzenia Rady Ministrów przewiduje rozszerzenie do 63 listy krajów, objętych zakazem pasażerskiego ruchu lotniczego z Polską. Z listy zakazów mają zniknąć Chiny i Rosja, pojawią się Belgia, Hiszpania, Rumunia czy Indie.

Teren Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice - Pyrzowice. Fot. PAP/Andrzej Grygiel
Teren Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice - Pyrzowice. Fot. PAP/Andrzej Grygiel

Zgodnie z założeniami projektu, który opublikowano w piątek w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów, rozszerza się z 44 do 63 listę państw, do których ma obowiązywać zakaz lotów pasażerskich.

Z listy państw, objętych zakazem lotów zniknąć miałyby: Chiny, Rosja, Gabon, Singapur, Serbia oraz Wyspy Świętego Tomasza i Książęca.

Natomiast na liście państw i terytoriów objętych zakazem mają się pojawić: Aruba, Belize, Wenezuela, Gibraltar, Monako, Belgia, Hiszpania, Libia, Polinezja Francuska, Albania, Filipiny, Gambia, Indie, Liban, Malta, Namibia, Paragwaj, San Marino, Rumunia, Sint Maarten, Guam, Turks i Caicos, Portoryko, Wyspy Dziewicze USA oraz Wyspy Owcze.

Rozporządzenie miałoby obowiązywać od 26 sierpnia do 8 września.

Zakaz lotów nie będzie obowiązywał, jeżeli dotyczyć to będzie samolotów wykonujących loty na zlecenie albo za zgodą premiera. Zakaz nie będzie dotyczył również lotów wojskowych. (PAP)

Zobacz także

  • Samolot lini Flydubai na lotnisku Okęcie. Zdj. ilustracyjne. Fot. PAP/Paweł Supernak
    Samolot lini Flydubai na lotnisku Okęcie. Zdj. ilustracyjne. Fot. PAP/Paweł Supernak

    W Warszawie wylądował samolot z Dubaju. Czy będą kolejne przyloty z Bliskiego Wschodu?

  • Miejsce katastrofy Fot. PAP/EPA/Gabriel Márquez
    Miejsce katastrofy Fot. PAP/EPA/Gabriel Márquez

    Katastrofa samolotu transportującego banknoty. Zginęło co najmniej 15 osób [ZDJĘCIA]

  • Lotnisko Chopina. Linie Wizzair. Fot. PAP/Albert Zawada
    Lotnisko Chopina. Linie Wizzair. Fot. PAP/Albert Zawada

    Popularny przewoźnik uruchamia nowe połączenia. Już od czerwca

  • Prezentacja modelu samolotu Draco przy pl. Inwalidów w Warszawie. Fot. PAP/Albert Zawada
    Prezentacja modelu samolotu Draco przy pl. Inwalidów w Warszawie. Fot. PAP/Albert Zawada

    Polski samolot Draco może stanowić narzędzie do zwalczania dronów [NASZE WIDEO]

Serwisy ogólnodostępne PAP