Kolejne zatrzymania w śledztwie przeciwko byłemu ministrowi transportu Sławomirowi N.

2020-09-29 07:14 aktualizacja: 2020-09-29, 09:26
Warszawa, 21.07.2020. Sławomir N. (C) wyprowadzany po przesłuchaniu w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Fot. PAP/Marcin Obara
Warszawa, 21.07.2020. Sławomir N. (C) wyprowadzany po przesłuchaniu w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Fot. PAP/Marcin Obara
We wtorek zatrzymano trzy kolejne osoby w związku ze śledztwem przeciwko b. Ministrowi Transportu Sławomirowi N. - przekazała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prok. Aleksandra Skrzyniarz.

"Wśród zatrzymanych są m.in. były prezes polskiego koncernu paliwowo-energetycznego Dariusz K. oraz były członek zarządu spółek energetycznych Wojciech T." - podała we wtorek rano prokuratura.

Zatrzymani mężczyźni zostaną doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie usłyszą zarzuty. Chodzi o podejrzenie wręczenia Sławomirowi N. łapówek na łączną kwotę kilkuset tysięcy złotych w zamian za pomoc w kwestiach związanych z objęciem przez nich intratnych stanowisk.

"Zarzuty dotyczą okresu, w którym Sławomir N. pełnił funkcję Szefa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów oraz okresu sprawowania przez niego urzędu Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej" - poinformowała prok. Skrzyniarz i dodała, że decyzja w kwestii zastosowania środków zapobiegawczych zostanie podjęta po przesłuchaniach. (PAP)

autorka: Hanna Dobrowolska