Szef gabinetu prezydenta skomentował słowa Łukaszenki o sfałszowaniu wyborów w Polsce

2020-10-29 13:47 aktualizacja: 2020-10-29, 18:05
Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski. Fot. PAP/Leszek Szymański
Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski. Fot. PAP/Leszek Szymański
Słowa Alaksandra Łukaszenki są niedorzeczne - tak szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski odniósł się do stwierdzenia, że prezydent Andrzej Duda zwyciężył w wyborach dzięki sfałszowaniu ich wyników.

"Słowa Alaksandra Łukaszenki są niedorzeczne. Mogę tylko pogratulować totalnej opozycji w Polsce nowego sojusznika w ich strategii +ulica i zagranica+" - powiedział PAP Szczerski.

Alaksandr Łukaszenka oświadczył w czwartek, że prezydent Polski Andrzej Duda zwyciężył na wyborach dzięki sfałszowaniu ich wyników. Jego słowa zacytowała agencja BiełTA. "Duda zwyciężył w Polsce, fałszując wybory. Tam nie było nawet procenta przewagi. Sfałszował” – oznajmił Łukaszenka.

Według niego Polska chciała zrobić na Białorusi „rewolucję, a nawet nie rewolucję, a rebelię”, a dostała ją sama. „Sytuacja jest tam (w Polsce) niełatwa i nie rozwiąże się tak po prostu. Tam nie zbuntował się byle kto. Powstały kobiety i wiadomo, za co. Powstali chłopi, i wiedzą, za co. Powstali robotnicy, i też wiedzą, za co” – oświadczył.

Na Białorusi od wyborów prezydenckich 9 sierpnia trwają protesty przeciw oficjalnym wynikom, dającym zwycięstwo Łukaszence. Łukaszenka wielokrotnie zarzucał władzom Polski i Litwy ich podsycanie.( PAP)

autor: Marzena Kozłowska