Stała komunikacja rządu z ekspertami jest ważna w obecnej sytuacji epidemiologicznej

2020-10-29 22:38 aktualizacja: 2020-10-30, 07:26
Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Fot. PAP/Radek Pietruszka
W obecnej sytuacji epidemiologicznej jednym z najważniejszych zadań jest stała komunikacja rządu z ekspertami, by najlepiej przygotować zwiększenie wydolności systemu opieki zdrowotnej w sytuacji wzrostu zakażeń - podkreślił premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z epidemiologami.

W czwartek KPRM informowała, że szef rządu spotkał się z ekspertami w formie wideokonferencji i rozmawiał z nimi o trwającej pandemii koronawirusa.

Po tym spotkaniu premier napisał na Facebooku: "W obecnej sytuacji epidemiologicznej jednym z najważniejszych zadań jest stała komunikacja rządu z ekspertami. Dlatego spotkałem się dzisiaj, oczywiście w formie wideokonferencji, z gronem wybitnych epidemiologów".

"Wymiana wiedzy, doświadczeń, monitoring bieżący sytuacji epidemiologicznej w kraju, to jedna z metod, aby jak najlepiej przygotować zwiększenie wydolności systemu opieki zdrowotnej w sytuacji wzrostu zakażeń. Bardzo dziękuję za ważną wideokonferencję" - dodał Morawiecki.

W piątek premier ma przedstawić informację w sprawie funkcjonowania cmentarzy w Dniu Wszystkich Świętych oraz ewentualnych dalszych obostrzeń, które mogą zostać wprowadzone w związku z trwającą pandemią koronawirusa. Rzecznik rządu Piotr Müller w czwartek zaprzeczał doniesieniom, jakoby rząd zamierzał wprowadzić stan wyjątkowy.

W czwartek resort zdrowia poinformował, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 20 156 osób, zmarło 301 chorych. Najwięcej przypadków wykryto w Wielkopolsce, na Mazowszu i na Śląsku.

Łączna liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce od początku epidemii wynosi - jak podaje MZ - 319 205, zmarło 5149 z nich. (PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk