"Rz": W kryzysie władza nie oszczędza na samochodach

2020-12-08 08:16 aktualizacja: 2020-12-08, 08:27
Limuzyna rządowa Fot. PAP/Leszek Szymański
Limuzyna rządowa Fot. PAP/Leszek Szymański
CBA kupuje 75 aut, w tym kilka z potężnymi silnikami. To kolejny taki przetarg rozpisany przez instytucję państwową mimo pandemii - informuje wtorkowa "Rzeczpospolita".

"48 samochodów klasy średniej wyższej, 21 kompaktów, jeden SUV, dwa busy, pojazd do przewodu osób zatrzymanych, furgon dostawczy i pojazd wielozadaniowy" – to wykaz aut, które, jak ustaliła "Rzeczpospolita", chce kupić Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Gazeta wskazuje, że przetarg CBA rozpisało pod koniec listopada, a oferty można składać do 29 grudnia. W listopadzie - jak podaje "Rz" - CBA rozstrzygnęło już inny przetarg na zakup samochodów z klasy średniej wyższej. "Zdecydowało się na 11 BMW serii 3 za sumę 1,24 mln zł" - pisze "Rz".

CBA twierdzi - jak czytamy w artykule - że tak duże zamówienie jest niezbędne. "Postępowanie wszczęto w związku z koniecznością wymiany najbardziej wyeksploatowanych pojazdów służbowych CBA na nowe" – wyjaśnia Wydział Komunikacji Społecznej CBA, cytowany przez "Rz". "Pojazdy służbowe są podstawowym narzędziem wykonywania różnych statutowych zadań CBA na terenie całego kraju" – dodaje. Zauważa, że odbiór pojazdów nastąpi dopiero w przyszłym roku.

Gazeta przypomina, że największe kontrowersje wzbudził rozpisany pod koniec października przez Centrum Obsługi Administracji Rządowej przetarg na zakup 308 samochodów. Podobny - jak czytamy - został już ogłoszony na początku roku, ale Kancelaria Prezesa Rady Ministrów się z niego wycofała.(PAP)

TEMATY: