O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

„Komputer Świat”: Z jakiego telefonu korzysta Jarosław Kaczyński?

Jarosław Kaczyński nie korzysta ani z Androida, ani z iOS, a z tak zwanego feature-phone'a, czyli urządzenia o ograniczonych funkcjach i z klasyczną fizyczną klawiaturą numeryczną. Wbrew pozorom, może to być słuszne posunięcie także ze względów bezpieczeństwa – pisze „Komputer Świat”.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński na sali plenarnej Sejmu. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Prezes PiS Jarosław Kaczyński na sali plenarnej Sejmu. Fot. PAP/Radek Pietruszka

Co wiemy o tym telefonie? Posiada łączność jedynie w standardzie 2G. Oznacza to, że jakakolwiek łączność internetowa jest bardzo mocno ograniczona, ale za pomocą GPRS i EDGE możliwa jest wymiana pakietów. Nokia 3310 posiada również autorski system operacyjny producenta, co oznacza, że nie zainstalujemy na nim nowych aplikacji znanych chociażby z systemów Android czy iOS. Czy taki telefon dla polityka to dobre rozwiązanie? Z punktu bezpieczeństwa - tak. Zamknięty system odporny jest na większość znanych wirusów, które mogłyby wykraść dane, czy na aplikacje szpiegujące. Brak aplikacji pokroju Facebooka, Twittera, czy innych komunikatorów, nie dają szans na wyciek loginów i haseł, czy prywatnej korespondencji, także po kradzieży takiego urządzenia.
 

Zobacz także

  • Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Leszek Szymański
    Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Leszek Szymański

    Jarosław Kaczyński o stowarzyszeniach w PiS: będziemy musieli tę sprawę rozwiązać, obecnie nie szkodzą partii

  • Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Leszek Szymański
    Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Leszek Szymański

    Zakończyło się przesłuchanie Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS składał zeznania jako świadek

  • Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Albert Zawada
    Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Albert Zawada

    Prezes PiS o rozporządzeniu ws. transkrypcji aktów małżeństw jednopłciowych: całkowicie sprzeczne z konstytucją

  • Premier Donald Tusk. Fot. PAP/Paweł Supernak
    Premier Donald Tusk. Fot. PAP/Paweł Supernak

    Premier Tusk krytykuje prezydenta Nawrockiego i prezesa PiS: jest „coraz gorzej”

Serwisy ogólnodostępne PAP