Liga hiszpańska - Messi zawieszony na dwa mecze

2021-01-19 18:40 aktualizacja: 2021-01-19, 18:33
Lionel Messi z FC Barcelona. Fot. PAP/EPA / Salas
Lionel Messi z Barcelony został zawieszony na dwa mecze przez Hiszpańską Federację Piłkarską. To kara za faul i czerwoną kartkę, jaką Argentyńczyk zobaczył w rywalizacji z Athletic Bilbao w niedzielnym finale turnieju o Superpuchar Hiszpanii.

Kara oznacza, że Messiego zabraknie w czwartkowym spotkaniu Pucharu Hiszpanii z trzecioligową Cornellą oraz w niedzielnym ligowym z Elche.

W minioną niedzielę Argentyńczyk został wykluczony przez sędziego pod koniec dogrywki za uderzenie zawodnika rywali - Asiera Villalibre. Barcelona przegrała w Sewilli z Athletic Bilbao 2:3. Po 90 minutach był remis 2:2.

Słynny piłkarz po raz pierwszy w historii swoich profesjonalnych występów w Barcelonie został ukarany bezpośrednio czerwoną kartką. Natomiast dwukrotnie zdarzyło mu się to w meczach reprezentacji Argentyny - w debiucie w 2005 roku w meczu z Węgrami oraz podczas turnieju Copa America 2019 w spotkaniu z Chile. (PAP)