Po 14 lutego decyzja w sprawie powrotu do szkół uczniów klas ósmych i maturalnych

2021-02-01 15:28 aktualizacja: 2021-02-01, 21:02
Zdalna nauka w Szczecinie, tegorocznego maturzysty jednego z miejscowych liceów Fot. PAP/Marcin Bielecki
Zdalna nauka w Szczecinie, tegorocznego maturzysty jednego z miejscowych liceów Fot. PAP/Marcin Bielecki
Do 14 lutego będą wykonywane badania przesiewowe nauczycieli, potem podejmiemy decyzje dotyczące powrotu uczniów do szkół; będą one dotyczyły przede wszystkim klas ósmych i klas maturalnych - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej minister zdrowia został zapytany o możliwy powrót starszych uczniów do szkół.

Niedzielski podkreślił, że do 14 lutego wykonywane będą badania przesiewowe nauczycieli. "I potem podejmiemy decyzje" - dodał.

"Jeżeli chodzi o kolejność, to tutaj z panem ministrem (edukacji i nauki Przemysławem) Czarnkiem uzgodniliśmy, że kolejne kroki będą dotyczyły przede wszystkim klas ósmych i klas maturalnych, bo to są osoby, które przygotowują się do egzaminów i w tej kolejności będą wprowadzane do szkół" - mówił minister zdrowia.

"Będziemy przede wszystkim patrzyli na wyniki przesiewu i na wyniki związane z sytuacją epidemiczną" - dodał.

W ubiegłym tygodniu minister Niedzielski przekazał, że większość z dotychczasowych obostrzeń zostaje przedłużona do 14 lutego, w tym nauka zdalna w klasach IV-VIII szkół podstawowych i w szkołach średnich. Uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych 18 stycznia wrócili do nauki stacjonarnej w szkołach.(PAP)

Autorka: Aleksandra Rebelińska
io/