Alpejski Puchar Świata. Katharina Liensberger wygrała drugi slalom w Aare

2021-03-13 18:17 aktualizacja: 2021-03-13, 18:17
Katharina Liensberger wygrała slalom alpejskiego Pucharu Świata w Aare. Austriaczka jest mistrzynią świata w tej konkurencji, ale pucharowe zawody wygrała po raz pierwszy w karierze. Drugie miejsce zajęła Amerykanka Mikaela Shiffrin, a trzecie Szwajcarka Wendy Holdener.

Przegraną sobotnich zawodów jest triumfatorka piątkowego slalomu w Aare Słowaczka Petra Vlhova, która w pierwszym przejeździe niemal wypadła z trasy. Uzyskała w nim dopiero 27. czas, gorszy o niemal o trzy sekundy od prowadzącej na półmetku Shiffrin, i chociaż w drugim przejeździe była najszybsza, to wystarczyło jej to do awansu na ósme miejsce.

W drugim przejeździe świetnie pojechała Liensberger, która w sumie wyprzedziła obchodzącą tego dnia 26. urodziny Shiffrin o 0,72 s. Austriaczka po raz dziewiąty stanęła na pucharowym podium, ale po raz pierwszy na najwyższym stopniu.

Przed finałowymi zawodami w szwajcarskim Lenzerheide sytuacja w klasyfikacji PŚ jest bardzo interesująca. W punktacji slalomu prowadzi Vlhova o 22 punkty przed Liensberger i o 37 przed dominującą w ostatnich latach w tej konkurencji Shiffrin.

W klasyfikacji generalnej liderką jest również Słowaczka, a jej przewaga nad Szwajcarką Larą Gut-Behrami (nie startowała w sobotę) wzrosła do 96 punktów.

W Aare nie startowała specjalizująca się w slalomie gigancie Maryna Gąsienica-Daniel, która niedawno w Jasnej miała bolesny upadek.