Filmem otwarcia festiwalu w Cannes będzie „Annette” z Marion Cotillard i Adamem Driverem

2021-04-19 11:28 aktualizacja: 2021-04-20, 08:11
Marion Cotillard. Fot. PAP/EPA/JULIEN WARNAND
Marion Cotillard. Fot. PAP/EPA/JULIEN WARNAND
7 lipca rozpocznie się 74. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Otworzy ją wyreżyserowany przez Leona Caraksa romantyczny musical „Annette”. W rolach głównych w tym filmie wystąpili Marion Cotillard i Adam Driver.

Jak informuje portal „Variety”, równocześnie z premierą na festiwalu w Cannes, film Caraksa trafi do kinowej dystrybucji we Francji. „Annette” to anglojęzyczny debiut reżysera, a także pierwszy film, jaki nakręcił od dziewięciu lat. Na ścieżce dźwiękowej filmu pojawią się utwory założonej w 1971 roku art-rockowej grupy Sparks.

Bohaterami filmu „Annette” są komik uprawiający stand-up oraz jego żona, operowa śpiewaczka. Ich dwuletnia córka ma zaskakujący dar. W pozostałych rolach w filmie zobaczymy m.in. Simona Helberga, Kiko Mizuharę oraz Natalie Mendozę.

Z projektem, do którego zdjęcia rozpoczęły się w sierpniu 2019 roku, związanych było wcześniej kilka aktorek. Propozycję zagrania głównej roli otrzymała m.in. Kristen Stewart, ale zrezygnowała, bo uznała, że nie potrafi śpiewać wystarczająco dobrze. Później wokół głównej roli krążyły Rooney Mara, Michelle Williams, a nawet Rihanna.

W filmie „Annette” nie znajdą się żadne dialogi, historia opowiedziana zostanie poprzez słowa piosenek. Pierwotnie pomysł „Annette” nie powstał z myślą o filmie. Muzycy grupy Sparks skomponowali utwory, które miały wejść na ich nową płytę. Nie jest to pierwszy musical skomponowany przez nich. Wcześniej stworzyli też musical „The Seduction of Ingmar Bergman” („Uwodzenie Ingmara Bergmana”). (PAP Life)

mmi/