Soloch: w spotkaniu B-9 wezmą udział Joe Biden oraz Jens Stoltenberg

2021-05-10 08:13 aktualizacja: 2021-05-10, 09:25
Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch (L) podczas uroczystości. Fot. PAP/Andrzej Lange
Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch (L) podczas uroczystości. Fot. PAP/Andrzej Lange
W poniedziałek po południu w spotkaniu Bukareszteńskiej Dziewiątki weźmie udział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg oraz prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden, któremu towarzyszyć będzie szef Departamentu Stanu Antony Blinken - poinformował w poniedziałek szef BBN Paweł Soloch.

Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek w Rumunii weźmie udział w debacie prezydentów państw Bukareszteńskiej Dziewiątki. W szczycie weźmie udział także prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. Szczyt B-9 będzie okazją do wypracowania wspólnego stanowiska na szczyt NATO, który ma się odbyć w czerwcu.

Soloch podczas porannego briefingu zwracał uwagę, że prezydent Duda jest współgospodarzem szczytu w Bukareszcie. Jak dodał, wezmą w nim udział przedstawiciele dziewięciu państw flankowych NATO, a także zaproszeni goście.

"Prezydent Andrzej Duda i pan prezydent (Rumunii) Klaus Iohannis wystosowali zaproszenie zarówno do sekretarza generalnego NATO jak i do prezydenta Stanów Zjednoczonych. Obaj potwierdzili swój udział, więc dzisiaj po południu w spotkaniu weźmie udział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden, któremu towarzyszyć będzie również szef Departamentu Stanu Antony Blinken" - podkreślił Soloch. (PAP)

autor: Rafał Białkowski, Karol Kostrzewa

liv/

TEMATY: