W sobotę zacznie kursować zabytkowa Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa

2021-05-11 19:30 aktualizacja: 2021-05-11, 20:07
Zabytkową linia autobusowa 51
Zabytkową linia autobusowa 51
W sobotę zacznie kursować Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa. Do stacji w Piasecznie można będzie dojechać z Warszawy m.in. specjalną zabytkową linią autobusową 51 - poinformował we wtorek Warszawski Transport Publiczny.

Jak przekazano, zabytkowa kolejka wąskotorowa wyrusza w każdą sobotę wczesnym popołudniem ze stacji w Piasecznie. Przejeżdża przez Zalesie Dolne z zabytkową stacją z lat 30. XX wieku, Głosków, Runów i Złotokłos, dociera do Tarczyna.

W drodze powrotnej zatrzymuje się w Runowie, gdzie peron znajduje się tuż przy leśnej polanie. "Tu pasażerowie mają czas dla siebie. Można przejść się na spacer do lasu, poleniuchować na trawie lub zwiedzić pobliski Złotokłos – przedwojenne letnisko, gdzie wychował się Marek Hłasko i mieszkał m.in. Mieczysław Fogg" - zachęca WTP do skorzystania z tej atrakcji. Czas przejazdu kolejką wraz z piknikiem w Runowie to około 4 godziny.

Do Piaseczna można dojechać z Warszawy m.in. specjalną zabytkową linią autobusową 51. Jest ona przeznaczona tylko dla osób wybierających się na przejazd Piaseczyńską Koleją Wąskotorową. Z autobusu można skorzystać na podstawie biletu - wydanego przez Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej - na przejazd kolejką i dowożący do niej autobus. Nie można kupić biletu tylko na autobus linii 51.

Szczegółowe informacje i sprzedaż biletów - na stronie: www.kolejka-piaseczno.pl. (PAP)

Autorka: Natalia Kamińska

liv/

TEMATY: