Schetyna: Tusk umawia się z Budką na rozmowę o bieżącej sytuacji

2021-06-11 10:56 aktualizacja: 2021-06-11, 13:40
Przewodniczący PO Borys Budka (L) i Grzegorz Schetyna (P). Fot. PAP/Paweł Supernak
Przewodniczący PO Borys Budka (L) i Grzegorz Schetyna (P). Fot. PAP/Paweł Supernak
Przewodniczącym Platformy Obywatelskiej jest Borys Budka, to z nim umawia się Donald Tusk na analizę bieżącej sytuacji, przygotowanie pomysłów na przyszłość i to jest najlepszy adres - powiedział w piątek były szef PO Grzegorz Schetyna.

Schetyna został zapytany w Programie Trzecim Polskiego Radia, czy planuje spotkanie z Donaldem Tuskiem. "Dzisiaj przewodniczącym Platformy Obywatelskiej jest Borys Budka i z tego co wiem, i co słyszę, to z nim umawia się Donald Tusk na temat analizy bieżącej sytuacji i przygotowania pomysłów na przyszłość. Uważam, że to jest najlepszy adres" - odpowiedział były szef PO.

Według niego, PO jako "alternatywa dla PiS, największa partia opozycyjna, musi mieć własny pomysł na to, jak traktować deklaracje swojego honorowego przewodniczącego i twórcę PO Donalda Tuska, który mówi, że chce wrócić, chce żeby Platforma nie przeszła tylko do historii, chce być aktywny w polskiej polityce".

"Więc to jest temat do rozmowy przewodniczącego PO z Donaldem Tuskiem, z honorowym przewodniczącym" - powiedział Schetyna.

Budka o Tusku: zawsze mogę liczyć na jego dobrą radę

Budka pytany przez PAP o to planowane spotkanie na piątkowej konferencji prasowej w Mysłowicach (woj. śląskie) powiedział, że jest to kolejne jego spotkanie z Tuskiem. "My spotykamy się dosyć regularnie, odkąd zostałem szefem Platformy, w Warszawie, w Gdańsku czy w Brukseli" - powiedział szef PO. "Ja, ceniąc Donalda Tuska, jego wiedzę, doświadczenie, zawsze mogę liczyć na jego dobrą radę" - dodał Budka.

Podkreślił, że będzie namawiał Tuska do tego, "by jeszcze aktywniej włączył się w polską politykę". "Jest szefem Europejskiej Partii Ludowej, najbardziej doświadczonym politykiem Platformy Obywatelskiej, byłym premierem, (byłym) szefem Rady Europejskiej. I niewątpliwie ta rola, którą w przyszłości może odegrać, jest bardzo znacząca" - powiedział przewodniczący PO. (PAP)

Autorka: Edyta Roś

mmi/