Polacy raczej sceptyczni w sprawie powrotu Tuska

2021-06-12 10:45 aktualizacja: 2021-06-12, 17:15
Były premier Donald Tusk Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk
Były premier Donald Tusk Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk
Polacy są raczej sceptyczni w sprawie powrotu Donalda Tuska do krajowej polityki - wynika z sondażu na zlecenie portalu wPolityce.pl przeprowadzonego w dniach 4-6 czerwca.

Jak podał portal z badania pracowni Social Changes wynika, że "Polacy są raczej sceptyczni w sprawie powrotu Donalda Tuska na krajowe podwórko".

Przytoczył wyniki sondażu. Zdaniem 31 proc. - były premier wróci do polskiej polityki, a w opinii znacznie większej grupy - 40 proc. - nie wróci. Natomiast 29 proc. badanych odpowiedziało, że „trudno powiedzieć”.

"W powrót Tuska wierzą przede wszystkim wyborcy Koalicji Obywatelskiej - sądzi tak aż 54 proc. z nich. Wśród wyborców Polski 2050 wskaźnik ten wynosi 39 proc. Najbardziej sceptyczni są wyborcy Zjednoczonej Prawicy - zaledwie co czwarty sądzi, że Tusk wróci" - czytamy na portalu.

Badanie zostało przeprowadzone na próbie 1067 osób w dniach 4-6 czerwca 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej pod względem płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania. Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym.(PAP)