Biden: podkreśliłem, że USA dysponują znaczącymi zasobami w sferze cyberbezpieczeństwa, i są gotowe do ich użycia

2021-06-16 19:23 aktualizacja: 2021-06-17, 07:12
Prezydent USA  Joe Biden Fot. PAP/ EPA/PETER KLAUNZER
Prezydent USA Joe Biden Fot. PAP/ EPA/PETER KLAUNZER
W rozmowie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem podkreśliłem, że USA dysponują znaczącymi zasobami w sferze cyberbezpieczeństwa, i są gotowe do ich użycia - powiedział prezydent USA Joe Biden w środę podczas konferencji prasowej po swoim spotkaniu z Putinem w Genewie.

Biden zaznaczył, że przekazał Putinowi, iż kolejna zimna wojna nie byłaby w niczyim interesie. "Putin wie", że USA zareagują na cyberataki i ingerencje w wybory w USA - mówił Biden.

Biden: relacje USA z Rosją muszą być stabilne i przewidywalne 

Prezydent USA Joe Biden powiedział w środę po zakończeniu rozmów z przywódcą Rosji Władimirem Putinem w Genewie, że relacje obu krajów muszą być "stabilne i przewidywalne".

Na osobnej konferencji prasowej po pierwszych rozmowach z rosyjskim prezydentem Biden oświadczył, że jego agenda nie jest "przeciwko Rosji".

Biden spotkał się z dziennikarzami po wcześniejszej konferencji prasowej Putina, która trwała prawie godzinę. 

Biden: będziemy podnosić kwestie praw człowieka 

Prezydent USA Joe Biden oświadczył po zakończeniu szczytu z przywódcą Rosji Władimirem Putinem w Genewie, że strona amerykańska będzie podnosić kwestie człowieka i opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. "Powiedziałem to Putinowi"- dodał.

Biden spotkał się z dziennikarzami po wcześniejszej konferencji prasowej Putina.

Biden: przekazałem Putinowi listę 16 krytycznych infrastruktur, które muszą być wolne od wszelkich ataków 

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden powiedział na konferencji prasowej w Genewie po zakończeniu szczytu z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem, że przekazał mu listę 16 "krytycznych infrastruktur", które muszą być wolne "od wszelkich ataków".

Biden zapewnił, że powrócił "dobry ton" w rozmowach.

Jako ważne uznał to, że doszło do jego pierwszego spotkania z prezydentem Rosji.

Biden: powiedziałem o naszym niepodważalnym poparciu dla suwerenności Ukrainy 

Prezydent USA Joe Biden poinformował w środę dziennikarzy w Genewie po szczycie z przywódcą Rosji Władimirem Putinem, że powiedział mu, iż Stany Zjednoczone udzielają "niepodważalnego" poparcia dla suwerenności Ukrainy.

W Genewie trwa osobna konferencja prasowa Bidena po czterogodzinnym szczycie z Putinem. 

Biden: konsekwencje śmierci Nawalnego byłyby katastrofalne 

Prezydent USA Joe Biden oświadczył w środę w Genewie po szczycie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, że konsekwencje śmierci uwięzionego rosyjskiego dysydenta Aleksieja Nawalnego byłyby "katastrofalne".

Biden mówił dziennikarzom w Genewie, że w czasie szczytu z Putinem poruszył kwestię Nawalnego i dodał, że USA będą ją dalej podnosić.

Biden: następna zimna wojna nie jest w interesie nikogo 

Prezydent USA Joe Biden oświadczył w środę w Genewie po spotkaniu z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem, że następna zimna wojna nie byłaby w niczym interesie.

Na konferencji prasowej po zakończeniu czterogodzinnego szczytu z rosyjskim przywódcą Biden stwierdził zarazem, że "Putin wie", że Stany Zjednoczone zareagują na cyberataki i na ingerencje w wybory w USA. 

Prezydent Biden: jest perspektywa znacznej poprawy relacji USA i Rosji

Amerykański prezydent Joe Biden oświadczył po rozmowach z przywódcą Rosji Władimirem Putinem w Genewie w środę, że pojawiła się perspektywa "znacznej poprawy relacji" między Stanami Zjednoczonymi a Rosją.

Na konferencji prasowej po rozmowach Biden stwierdził również, że w ich trakcie nie padły żadne groźby. 

Prezydent Biden: działania Putina osłabiają pozycję Rosji 

Prezydent USA Joe Biden wyraził opinię, że działania Władimira Putina osłabiają pozycję Rosji na świecie. Mówił o tym na konferencji prasowej po zakończeniu szczytu z rosyjskim przywódcą w Genewie w środę.

Biden ocenił, że kroki podejmowane przez Putina "zmniejszają pozycję kraju , który "rozpaczliwie" próbuje utrzymać swoją rolę jako "głównej światowej siły". 

Biden gotów na dalszą dyskusję w sprawie ewentualnej wymiany więźniów 

Prezydent USA Joe Biden po spotkaniu z przywódcą Rosji w środę w Genewie relacjonował, że jednym z tematów rozmowy była sprawa więźniów przetrzymywanych w obu krajach. Po tym, gdy Putin zasugerował otwarcie na kwestię ich wymiany, Biden oświadczył, że zajmie się tym na drodze dyskusji.

Na konferencji prasowej poinformował, że podniósł kwestię dwóch Amerykanów przetrzymywanych w Rosji. O rozmowę w tej sprawie apelowały do prezydenta USA ich rodziny. (PAP)