W środę po południu i wieczorem spodziewamy się kontynuacji burz

2021-06-23 15:05 aktualizacja: 2021-06-23, 16:04
Fot. PAP/Łukasz Ogrodowczyk
Fot. PAP/Łukasz Ogrodowczyk
W środę po południu i wieczorem spodziewamy się kontynuacji burz oraz intensywnych opadów deszczu, a lokalnie gradu. Wciąż jednak będzie gorąco i duszno - powiedział w rozmowie z PAP Michał Ogrodnik, synoptyk IMGW.

Jak przekazał w rozmowie z PAP Ogrodnik, po burzowym wtorku, w środę prognozowane są kolejne burze i ulewy, ale strefa intensywnych opadów przeniesie się z zachodu na wschód kraju.

"Spodziewamy się kontynuacji silnych burz. Mogą one wystąpić we wschodniej i południowo-wschodniej części kraju oraz w centrum. Wciąż jednak będzie wilgotno i jeszcze bardziej duszno, dlatego mimo minimalnego spadku temperatury na zewnątrz, możemy tego zupełnie nie odczuć" - powiedział synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Michał Ogrodnik przekazał, że burze wystąpią głównie na Lubelszczyźnie, Mazowszu oraz na Podlasiu. "Na te obszary wydano ostrzeżenia drugiego stopnia. W trakcie burz wystąpią intensywne opady deszczu, nawet do 40-60 mm oraz porywy wiatru do 100 km na godzinę. Lokalnie spodziewamy się także opadów gradu" - powiedział.

Wieczorem najchłodniej będzie nad morzem, około 20 stopni. W centrum i na wschodzie około 30 stopni, a na krańcach wschodnich i w województwie lubuskim oraz podkarpackim nawet 34 stopnie.(PAP)

Autorka: Hanna Dobrowolska

kgr/