Aktorka Anna Dymna obchodzi 70 urodziny

2021-07-20 13:24 aktualizacja: 2021-07-20, 13:38
Aktorka Anna Dymna obchodzi dziś 70 urodziny. Z tej okazji prezydent Andrzej Duda złożył wybitnej aktorce życzenia. "Przesyłam serdeczne gratulacje i gorące życzenia z okazji Pani jubileuszu. W tym wyjątkowym dniu chcę wyrazić najwyższe uznanie i wdzięczność zarówno za Pani dorobek artystyczny, jak też za dokonania w działalności społecznej" - napisał prezydent.

„Dziękuję za wszystkie owoce Pani służby pięknu i dobru – dwóm wartościom, które przyświecają Pani życiu i aktywności. Dziękuję za każdą z niezliczonych wspaniałych ról, kreowanych na deskach Starego Teatru i innych scenach oraz na ekranach kinowych i telewizyjnych. Dziękuję jednocześnie za wszystkie dzieła Pani fundacji +Mimo Wszystko+, na czele z +Doliną Słońca+ w Radwanowicach. Dziękuję za imponujące przykłady łączenia wielkiego talentu ze szlachetnością serca, którymi zachęca Pani tak licznych naśladowców do wspierania słabszych, chorych i potrzebujących” – podkreślił prezydent w liście do Anny Dymnej, napisanym z okazji jej 70 urodzin.

Dodał, że „takie świadectwo harmonii sztuki i życia – olbrzymiego wysiłku aktorskiego i olbrzymiego wysiłku niesienia pomocy innym ludziom – jest „szczególnie potrzebne nam, współczesnym”.

Anna Dymna urodziła się 70 lat temu w Legnicy. Od 1973 roku aktorka jest związana ze Starym Teatrem w Krakowie. Jest również odtwórczynią głównych ról w takich filmach, jak „Kochaj albo rzuć”, „Epitafium dla Barbary Radziwiłłówny”, „Tylko strach”. W 2003 roku założyła Fundację Mimo Wszystko; jest również inicjatorką Krakowskiego Salonu Poezji.(PAP)

Autorka: Anna Kruszyńska

TEMATY: