Robotnicy przysypani ziemią przy budowie kanalizacji. Dwie osoby nie żyją

2021-09-27 17:45 aktualizacja: 2021-09-28, 07:54
Podczas układania kanalizacji deszczowej zawalił się wykop przysypując śmiertelnie dwóch robotników. Nie żyje dwóch mężczyzn: 31-latek i jego 63-letni kolega. Trzeciego z przysypanych wydobyto żywego. Trwa ustalanie przyczyn wypadku - powiedział wieczorem PAP rzecznik straży pożarnej w Łodzi mł. kpt. Łukasz Górczyński.

Do tragedii doszło w poniedziałek po południu na budowie przy ulicy Olechowskiej w Łodzi. Na tym terenie - jak podał rzecznik - trwały roboty przy układaniu kanalizacji deszczowej w głębokim wykopie.

Pracowało tam pięć osób: operator koparki, mężczyzna na krawędzi wykopu i trzech mężczyzn wewnątrz wykopu.

"W chwili osunięcia się ziemi przysypane zostały właśnie te trzy osoby znajdujące się w środku. Dwie całkowicie, jedna do połowy" - wyjaśnił Górczyński. "Kiedy strażacy przyjechali na miejsce, tego częściowo przysypanego wydobyto już żywego na powierzchnię. Niestety, dwóch mężczyzn zasypanych całkowicie, pomimo natychmiastowej akcji ratunkowej strażaków, nie udało się uratować" - relacjonował.

"Nie żyją dwaj pracownicy budowy 31-latek i jego 63-letni kolega" - podał Górczyński.

Podkreślił, że na razie trudno jest wskazać przyczynę tragedii. "Tym zajmą się policjanci i prokuratorzy" - zaznaczył. Trwa wyjaśnianie okoliczności zawalenia się wykopu.(PAP)

Autor: Hubert Bekrycht