Żaryn: loty z Iraku na Białoruś zostały wstrzymane

2021-10-09 17:58 aktualizacja: 2021-10-09, 21:15
Fot. PAP/EPA/STRINGER
Fot. PAP/EPA/STRINGER
Zgodnie z wytycznymi Irackiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego, wstrzymane zostały wszystkie loty z Iraku na Białoruś, w tym loty irackich i katarskich linii lotniczych - poinformował w sobotę na Twitterze rzecznik ministra-koordynatora służ specjalnych Stanisław Żaryn.

"Ważny news! Zgodnie z wytycznymi Irackiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego wstrzymane zostały wszystkie loty z Iraku na Białoruś, w tym loty irackich i katarskich linii lotniczych. Dla obywateli irackich realizowane będą jedynie loty powrotne z Białorusi" - napisał Stanisław Żaryn.

Podczas piątkowej wspólnej konferencji z rzeczniczką SG ppor. Anną Michalską, Żaryn poinformował, że "szlak migracyjny jest pod stałą kontrola Mińska". Opowiedział jak wygląda szlak migracyjny. "Na potrzeby szlaku migracyjnego utworzone zostały w ostatnich miesiącach połączenia lotnicze z Bagdadu, Stambułu, Damaszku, Bejrutu czy Moskwy" - przekazał. Dodał też, że od maja do sierpnia "udało się władzom białoruskim ściągnąć tymi szlakami migracyjnymi ponad 10 tysięcy osób". "Te osoby wciąż przybywają do Białorusi i są na tym terenie legalnie" - mówił. (PAP)

kgr/