Czesław Michniewicz zwolniony ze stanowiska trenera Legii Warszawa. Kto został jego następcą?

2021-10-25 16:40 aktualizacja: 2021-10-25, 21:02
Trener Legii Warszawa Czesław Michniewicz Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk
Trener Legii Warszawa Czesław Michniewicz Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk
Czesław Michniewicz nie jest już trenerem piłkarzy Legii - poinformował w poniedziałek warszawski klub. Zastąpi go Marek Gołębiewski, dotychczas szkoleniowiec drugiego zespołu. Dzień wcześniej mistrzowie Polski ponieśli czwartą z rzędu, a w sumie siódmą porażkę w ekstraklasie.

Michniewicz pracował na Łazienkowskiej od końca 2020 roku, wcześniej był trenerem młodzieżowej reprezentacji Polski, a w przeszłości wielu klubów.

41-letni Gołębiowski to były piłkarz m.in. Gwardii Warszawa, Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, Radomiaka i kilku greckich zespołów. 

W poprzednim sezonie prowadził Skrę Częstochowa, a od czerwca tego roku - zespół trzecioligowych (czwarty poziom) rezerw Legii.

Pod wodzą Michniewicza drużyna przegrała cztery ostatnie mecze w ekstraklasie. Kolejno: 2:3 u siebie z Rakowem Częstochowa, 1:3 w Gdańsku z Lechią, 0:1 u siebie z Lechem Poznań i ostatnio 1:4 z Piastem Gliwicach. 

Legia pozostała na piętnastym miejscu z dorobkiem 9 punktów; ma jeszcze dwa zaległe mecze. 

Do niedawna stołeczna drużyna mogła pochwalić się świetnymi wynikami w Lidze Europy, ale w miniony czwartek przegrała z Napoli na wyjeździe 0:3.

W Legii niezbyt dobrze dzieje się również w szatni. Jak poinformowały media, trener przed meczem z Piastem odsunął od składu czterech zawodników. (PAP)
io/