W czwartek ciepło i słonecznie w całym kraju. Temperatury do 17 stopni

2021-10-28 06:11 aktualizacja: 2021-10-28, 09:12
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Czwartek będzie pogodny niemal w całym kraju, z temperaturami dochodzącymi do 17 stopni Celsjusza - powiedziała PAP Ewa Łapińska, synoptyk IMGW. W nocy z czwartku na piątek, za sprawą wiatru fenowego, spodziewane są duże różnice temperatur.

Według prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w czwartek Polska będzie w zasięgu podwyższonego ciśnienia, a do kraju napływać będzie powietrze z południa kontynentu.

"Niemal w całym kraju będzie słonecznie. Jedynie na krańcach wschodnich i północno wschodnich możliwe jest szczątkowe zachmurzenie. Nigdzie nie powinno padać. Prognozowana temperatura maksymalna w ciągu dnia to 12 stopni Celsjusza na Podhalu, 13 stopni na północnym wschodzie i około 16-17 stopni na zachodzie. Wiatr będzie słaby, jedynie nad morzem porywisty, wiejący z kierunków południowych i południowo-zachodnich" - powiedziała Ewa Łapińska.

Noc z czwartku na piątek będzie pogodna i niemal bezchmurna w całym kraju. Od południa będzie wiał wiatr fenowy - czyli suchy, ciepły i zwykle porywisty wiatr, wiejący z gór w doliny. Za jego sprawą przewidywane są duże różnice w temperaturze powietrza.

Po zachodzie słońca w Krakowie może to być 1 st. C, w Zielonej Górze 2 st., przy czym temperatura przy gruncie może tam spaść do minus jednego stopnia. W Opolu, Szczecinie i Suwałkach termometry wskażą 5 st. C. Nad samym morzem spodziewane jest 7 stopni Celsjusza. W rejonach podgórskich możliwe są lokalne przymrozki. (PAP)

Autor: Marek Szczepanik

dsk/