Tragedia w Jaworznie. Nie żyje 12-letnia dziewczynka potrącona przez samochód

2023-01-25 08:40 aktualizacja: 2023-01-25, 11:49
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
12-letnia dziewczynka została we wtorek wieczorem śmiertelnie potrącona przez samochód na ul. św. Wojciecha w Jaworznie (Śląskie). Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami dziecko wbiegło na przejście dla pieszych mimo czerwonego światła.

Jak przekazała PAP w środę rano sierżant sztabowa Justyna Wiszowaty z jaworznickiej policji, zgłoszenie o wypadku wpłynęło we wtorek o godz. 19.25. Z dotychczasowych wstępnych ustaleń wynika, że 34-letni kierujący fiatem punto potrącił na przejściu dla pieszych 12-letnią dziewczynkę, która najprawdopodobniej wbiegła na nie mimo czerwonego światła.

Mimo wysiłków ratowników dziecko zmarło. Kierowca fiata był trzeźwy, posiadał uprawnienia. Miejsce, w którym doszło do wypadku to teren na obrzeżu miasta. W pobliżu znajduje się tzw. Geosfera, czyli teren rekreacyjno-edukacyjny urządzono w miejscu dawnych kamieniołomów.

„Jest tam miejskie oświetlenie. W tym rejonie przez przejście przechodzą m.in. pasażerowie wysiadający z autobusów komunikacji miejskiej. Z relacji mamy wynika, że dziewczynka wracała z kościoła, w którym była z koleżanką i przeoczyła przystanek, na którym miała wysiąść” – zrelacjonowała Wiszowaty. (PAP)

mmi/

TEMATY: