O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Pękła ściana bloku na warszawskim Ursynowie. Służby ewakuowały mieszkańców trzech klatek i przedszkole

Podczas prac wyburzeniowych doszło do pęknięcia ściany sąsiedniego bloku. Ewakuowano mieszkańców trzech klatek i przedszkola. Łącznie 33 osoby - przekazał mł. asp. Mariusz Kapsa z komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

 Ewakuowano mieszkańców trzech klatek i przedszkola. Fot. F/Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 17 PSP w Warszawie
Ewakuowano mieszkańców trzech klatek i przedszkola. Fot. F/Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 17 PSP w Warszawie

Strażak przekazał, że chodzi o budynek przy ulicy Kazimierza Sotta "Sokoła" 1A na Ursynowie.



"Trwają działania przy ul. Sotta „Sokoła” związane z pęknięciem widocznym na ścianach budynku. Obecnie przeprowadzana jest ewakuacja mieszkańców przez ratowników z JRG 17 oraz monitorowanie budynku przez Grupę Poszukiwawczo Ratowniczą z JRG 15. Na miejsce wezwano Nadzór Budowlany" - napisali w mediach społecznościowych strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 17 z Ursynowa.

Więcej

Przyczyny pożaru będzie wyjaśniała policja i biegły z zakresu pożarnictwa. Fot. F/Komenda Powiatowa PSP w Pruszczu Gdańskim (zdjęcie ilustracyjne)
Przyczyny pożaru będzie wyjaśniała policja i biegły z zakresu pożarnictwa. Fot. F/Komenda Powiatowa PSP w Pruszczu Gdańskim (zdjęcie ilustracyjne)

Pożar samochodu w garażu podziemnym w bloku. Służby ewakuowały 100 osób

Z kolei mł. asp. Mariusz Kapsa zaznaczył, że strażacy zabezpieczają teren, a decyzję co dalej, podejmie Powiatowy Inspektor Budowalny, które jest na miejscu. (PAP)

mas/ agz/gn/

Zobacz także

  • Broń. Fot. PAP/Leszek Szymański
    Broń. Fot. PAP/Leszek Szymański

    Dostęp do broni w Europie. Ekspert: broń nielegalna jest niezwykle łatwa do zdobycia [INFOGRAFIKI]

  • Zderzenie tramwajów i autobusu na alei Solidarności. Fot. X/Policja Warszawa
    Zderzenie tramwajów i autobusu na alei Solidarności. Fot. X/Policja Warszawa

    Wypadek w Warszawie. Zderzenie tramwajów i autobusu

  • Rozpoczyna się przebudowa ulicy Grzybowskiej w Warszawie. Fot. SZRM Warszawa
    Rozpoczyna się przebudowa ulicy Grzybowskiej w Warszawie. Fot. SZRM Warszawa

    Przebudowa ulicy Grzybowskiej w Warszawie. Roboty potrwają do końca roku

  • Bezdomni na ulicach Waszyngtonu Fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO
    Bezdomni na ulicach Waszyngtonu Fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO

    Trump wyśle do Waszyngtonu Gwardię Narodową? Chce walczyć z bezdomnością

Serwisy ogólnodostępne PAP