O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

PiS zaprasza 11 stycznia na Protest Wolnych Polaków

Razem zaprotestujmy przeciwko łamaniu konstytucji, ustaw i wyroków Trybunału Konstytucyjnego przez "koalicję chaosu"; tylko głos tysięcy wolnych Polaków zatrzyma Donalda Tuska przed dalszym zawłaszczaniem i destrukcją państwa polskiego - mówił szef klubu PiS Mariusz Błaszczak zapraszając na protest 11 stycznia.

Politycy PiS w Sejmie Fot. PAP/Marcin Obara
Politycy PiS w Sejmie Fot. PAP/Marcin Obara

Szef klubu PiS w piątek po południu zamieścił na platformie X nagranie, w którym zachęcał do wzięcia udziału w proteście, który ma się odbyć w Warszawie 11 stycznia.

"Spotkajmy się 11 stycznia o godz. 16, tu przed Sejmem Rzeczypospolitej Polskiej. Wspólnie zaprotestujmy przeciwko wprowadzaniu cenzury przez Donalda Tuska. Wyraźmy głośny sprzeciw wobec odbierania Polakom dostępu do ważnych informacji" - mówił Błaszczak.

Jak dodał, wszyscy mają prawo wiedzieć co szykuje dla nas "koalicja chaosu". "O podwyżkach cen benzyny, o zgodzie na przyjęcie nielegalnych imigrantów, o poparciu nowych traktatów unijnych odbierających naszą suwerenność, czy też planach redukcji armii" - wymienił polityk.

Więcej

Posłowie PiS Janusz Kowalski i Mariusz Błaszczak Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk
Posłowie PiS Janusz Kowalski i Mariusz Błaszczak Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

PiS składa projekt w sprawie poszerzenia jawności oświadczeń majątkowych najważniejszych osób w państwie

"O tym nie powiedzą w siłowo przejmowanej przez Tuska Telewizji Polskiej" - zaznaczył. "Razem zaprotestujmy przeciwko łamaniu konstytucji, ustaw i wyroków Trybunału Konstytucyjnego przez +koalicję chaosu+. Sprzeciwmy się bezprawiu. Tylko głos tysięcy wolnych Polaków zatrzyma Tuska przed dalszym zawłaszczaniem i destrukcją państwa polskiego" - podkreślił.

"Bądźmy 11 stycznia razem - Protest Wolnych Polaków, zapraszam" - wezwał Błaszczak.

O planowanym na 11 stycznia proteście informował przed tygodniem rzecznik PiS Rafał Bochenek. "Wzywamy wszystkich Polaków, którym bliskie są ideały wolności, by wzięli udział w proteście (...). 11 stycznia wolni Polacy zaprotestują pod Sejmem przeciwko dyktatowi siły i łamaniu prawa przez rząd Tuska i sejmową koalicję" - mówił PAP Bochenek w miniony piątek. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

mar/
 

Zobacz także

  • Poseł PiS Jan Dziedziczak i poseł KO Paweł Kowal. Fot. PAP/Albert Zawada/Darek Delmanowicz
    Poseł PiS Jan Dziedziczak i poseł KO Paweł Kowal. Fot. PAP/Albert Zawada/Darek Delmanowicz

    Poczobut uwolniony. Kowal: sukces dyplomacji Polski i USA. Dziedziczak: efekt prośby prezydenta

  • Europoseł PiS Mariusz Kamiński. Fot. PAP/Leszek Szymański
    Europoseł PiS Mariusz Kamiński. Fot. PAP/Leszek Szymański

    Sprawa immunitetu Mariusza Kamińskiego. Do PE trafił wniosek o uchylenie

  • Prezes PiS Jarosław Kaczyński i wiceprezes PiS Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Tomasz Gzell/Darek Delmanowicz
    Prezes PiS Jarosław Kaczyński i wiceprezes PiS Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Tomasz Gzell/Darek Delmanowicz

    Sprawa stowarzyszenia Morawieckiego. Prezes PiS z deklaracją

  • Posłowie prezentują baner na sali plenarnej Sejmu, fot. PAP/Tomasz Gzell
    Posłowie prezentują baner na sali plenarnej Sejmu, fot. PAP/Tomasz Gzell

    Posiedzenie Sejmu. Posłowie Matecki i Woś wykluczeni z obrad

Serwisy ogólnodostępne PAP