O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Plan pokojowy dla Ukrainy. Doradca Putina: Moskwa jest gotowa do dalszych prac

Rosja i USA robią postępy w rozmowach pokojowych; Moskwa jest gotowa do dalszych prac z obecnym zespołem amerykańskim - oświadczył w piątek szef rosyjskich negocjatorów, doradca Kremla, Jurij Uszakow. Dodał, że zięć prezydenta USA bardzo aktywnie działa na rzecz porozumienia z Ukrainą.

Doradca Putina Jurij Uszakow (L), Jared Kushner, zięć Donalda Trumpa (C) i specjalny wysłannik USA Steve Witkoff podczas rozmów na Kremlu, fot. PAP/EPA/ALEXANDER KAZAKOV / SPUTNIK / KREMLIN POOL
Doradca Putina Jurij Uszakow (L), Jared Kushner, zięć Donalda Trumpa (C) i specjalny wysłannik USA Steve Witkoff podczas rozmów na Kremlu, fot. PAP/EPA/ALEXANDER KAZAKOV / SPUTNIK / KREMLIN POOL

Uszakow ocenił, że udział Jareda Kushnera w negocjacjach nadał im „systemowego charakteru” - przekazała agencja Reutera.

Rosyjski negocjator stwierdził, że strona rosyjska oczekuje na reakcję strony amerykańskiej na rozmowy, które odbyły się w miniony wtorek.

Wyjawił też, że nie został ustalony termin rozmowy rosyjskiego lidera Władimira Putina z prezydentem USA Donaldem Trumpem. - Gdy tylko powstaną przesłanki do nawiązania kontaktu między Putinem a Trumpem, wszystko zostanie zorganizowane bardzo szybko – cytuje Uszakowa portal RBK (RBC-Ukraine).

Spotkanie amerykańskiej delegacji, której współprzewodniczyli specjalny wysłannik USA Steve Witkoff i zięć prezydenta Donalda Trumpa, Jared Kushner z Putinem odbyło się we wtorek na Kremlu. Tematem rozmów był amerykański plan pokojowy dla Ukrainy.

Nazajutrz po tych rozmowach Trump powiedział, że były one „bardzo dobre”, jednak dodał, że „do tanga trzeba dwojga”. Ponownie oświadczył, że Putin chce zakończyć wojnę, a Ukraina powinna była zawrzeć układ z Rosją kilka miesięcy temu.

os/ mal/ sma/

Zobacz także

  • Wołodymyr Zełenski i Viktor Orban Fot. PAP/EPA/SZILARD KOSZTICSAK
    Wołodymyr Zełenski i Viktor Orban Fot. PAP/EPA/SZILARD KOSZTICSAK

    „Więcej szacunku dla Węgier!”. Orban pisze do Zełenskiego

  • Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Fot. PAP/EPA/LUDOVIC MARIN / POOL
    Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Fot. PAP/EPA/LUDOVIC MARIN / POOL

    Zełenski: mijają cztery lata od chwili, gdy Putin miał zająć Kijów w trzy dni

  • 24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Fot. X/DSNS.GOV.UA
    24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Fot. X/DSNS.GOV.UA

    „Razem przeciw rosyjskiej agresji”. Polacy, Ukraińcy i Białorusini wspólnie wyrazi sprzeciw wobec wojny

  • Rosyjski atak na ukraińska stację benzynową, zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/EPA/Maria Senovilla
    Rosyjski atak na ukraińska stację benzynową, zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/EPA/Maria Senovilla

    Rosyjski atak na Ukrainę. Są ofiary śmiertelne, w tym 11-latka

Serwisy ogólnodostępne PAP