O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Pomimo czasowej dyskwalifikacji Sinner wciąż liderem rankingu ATP

Hubert Hurkacz w najnowszym notowaniu rankingu światowego tenisistów spadł z 26. na 28. miejsce. To jego najniższa pozycja od trzech lat. Prowadzi wciąż odbywający karę trzymiesięcznego zawieszenia za złamanie przepisów antydopingowych Włoch Jannik Sinner.

Jannik Sinner. Fot. PAP/Marcin Cholewiński
Jannik Sinner. Fot. PAP/Marcin Cholewiński

Hurkacz w ubiegłym tygodniu nie wziął udziału w turnieju ATP 1000 w Monte Carlo; to kolejna impreza, z której najlepszy polski tenisista wycofał się z powodów kłopotów zdrowotnych. Z kolei w tym tygodniu opuści zawody w Monachium.

Więcej

Jannik Sinner Fot. PAP/EPA/JOEL CARRETT
Jannik Sinner Fot. PAP/EPA/JOEL CARRETT

Jannik Sinner: kara dla mnie nie jest do końca sprawiedliwa

Dobrą wiadomością jest za to powrót Kamila Majchrzaka do czołowej setki zestawienia. Dzięki triumfowi w challengerze ATP w Madrycie 29-latek przesunął się ze 102. na 91. miejsce. Zawodnik z Piotrkowa Trybunalskiego mozolnie pnie się w rankingu od stycznia ubiegłego roku, kiedy wrócił do gry po zawieszeniu za złamanie przepisów antydopingowych. W "setce" był ostatnio w styczniu 2023, a jego najwyższa lokata - 75. - datuje się na luty 2022.

Sinner prowadzi z dorobkiem 9930 punktów. Mimo zawieszenia nadal ma wyraźną, wynoszącą 2210 pkt przewagę nad drugim w klasyfikacji Hiszpanem Carlosem Alcarazem, który po niedzielnym triumfie w Monte Carlo wyprzedził Niemca Alexandra Zvereva.

W czołowej "10" zaszło więcej zmian. Na siódme miejsce awansował Australijczyk Alex de Minaur, a z kolei na 10. spadł Norweg Casper Ruud. Wrócił do czołowej dziesiątki Rosjanin Daniił Miedwiediew, a opuścił ją Grek Stefanos Tsitsipas, który stracił punkty za ubiegłoroczne zwycięstwo w Monte Carlo.
<PRE>
Czołówka rankingu tenisistów ATP World Tour - stan na 14 kwietnia 2025:

 1.  (1) Jannik Sinner (Włochy)         9930 pkt 
 2.  (3) Carlos Alcaraz (Hiszpania)     7720
 3.  (2) Alexander Zverev (Niemcy)      7595
 4.  (4) Taylor Fritz (USA)             5280
 5.  (5) Novak Djokovic (Serbia)        4120  
 6.  (6) Jack Draper (W. Brytania)      3870 
 7. (10) Alex de Minaur (Australia)     3535   
 8.  (9) Andriej Rublow (Rosja)         3490
 9  (11) Daniił Miedwiediew (Rosja)     3290
10.  (7) Casper Ruud (Norwegia)         3215
...
28. (26) Hubert Hurkacz (Polska)        1755
91.(102) Kamil Majchrzak (Polska)        670
238.(235) Maks Kaśnikowski (Polska)       232
341.(344) Daniel Michalski (Polska)       148
</PRE>
(PAP)

pp/ cegl/kgr/

Zobacz także

  • Jannik Sinner. Fot. PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON
    Jannik Sinner. Fot. PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

    Najnowszy ranking ATP. Zmiana na czele

  • Carlos Alcaraz. Fot. PAP/EPA/CRISTOBAL HERRERA ULASHKEVICH
    Carlos Alcaraz. Fot. PAP/EPA/CRISTOBAL HERRERA ULASHKEVICH

    Carlos Alcaraz: US Open to najlepszy turniej w moim wykonaniu

  • Sinner i Alcaraz podczas finału Wimbledonu, fot. PAP/EPA/TOLGA AKMEN
    Sinner i Alcaraz podczas finału Wimbledonu, fot. PAP/EPA/TOLGA AKMEN

    Kolejne wielkie starcie Alcaraza z Sinnerem. Tym razem o tytuł US Open

  • Jannik Sinner. Fot. PAP/EPA/MARK LYONS
    Jannik Sinner. Fot. PAP/EPA/MARK LYONS

    US Open. Turniej mikstów bez Sinnera

Serwisy ogólnodostępne PAP