O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Ponad milion sztuk papierosów i 4,3 tys. litrów spirytusu. Służby zlikwidowały nielegalną rozlewnię i fabrykę

Służby zlikwidowały rozlewnię alkoholu i fabrykę papierosów prowadzone przez grupę przestępczą. Grupa działała na terenie południowej Polski. W jej skład wchodzili między innymi pseudokibice Zagłębia Sosnowiec.

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Albert Zawada
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Albert Zawada

Rzecznik Centralnego Biura Śledczego Policji podkom. Krzysztof Wrześniowski przekazał, że funkcjonariusze na terenie kilku miejscowości województwa śląskiego, zatrzymali na gorącym uczynku 6 osób w trakcie przekazywania nielegalnie wyprodukowanych papierosów.

Okazało się też, że w magazynach, w których były przechowywane papierosy, odkryto nielegalną rozlewnię alkoholu, w której znajdowało się 4,3 tys. litrów spirytusu o wartości rynkowej ponad 350 tys. , a także ponad 1 mln sztuk papierosów bez polskiej akcyzy o wartości rynkowej ok. 1 mln zł. "Straty z tytułu niezapłaconych podatków na szkodę Skarbu Państwa szacowane są na kwotę blisko 1,5 mln zł" - przekazał Wrześniowski.

Więcej

Strażacy wypompowują wodę Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Strażacy wypompowują wodę Fot. PAP/Darek Delmanowicz

IMGW ostrzega przed wezbraniami wody i zapowiada burze

Podejrzanym przedstawiono zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnienia przestępstw karnych skarbowych. Wobec jednego z podejrzanych sąd zadecydował o trzymiesięcznym areszcie.

Śledczy przekazali, że sprawa ma charakter rozwojowy, wielowątkowy oraz wieloosobowy.

W akcji brali udział funkcjonariusze krakowskiego Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami śląskiego Urzędu Celno—Skarbowego.(PAP)

pp/

Zobacz także

  • Marszałek Włodzimierz Czarzasty. Fot. PAP/Albert Zawada
    Marszałek Włodzimierz Czarzasty. Fot. PAP/Albert Zawada

    Czarzasty dla PAP: rotacja marszałka Sejmu to wynik koalicyjnych rozmów [WYWIAD]

  • Badanie alkomatem. Zdj. ilustracyjne. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
    Badanie alkomatem. Zdj. ilustracyjne. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
    Specjalnie dla PAP

    Polacy i jazda pod wpływem alkoholu. Sondaż IBRIS dla PAP

  • Stacja paliw. Zdj. ilustracyjne. Fot. PAP/Albert Zawada
    Stacja paliw. Zdj. ilustracyjne. Fot. PAP/Albert Zawada

    Ekspertka: 70 proc. uzależnionych kierowców potwierdziło, że kupuje alkohol na stacji benzynowej

  • Sklep monopolowy Fot. PAP/Tytus Żmijewski
    Sklep monopolowy Fot. PAP/Tytus Żmijewski

    Nocna prohibicja w dwóch dzielnicach Warszawy. Radni zdecydowali

Serwisy ogólnodostępne PAP