O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Premier Donald Tusk powitał premiera Wielkiej Brytanii Keira Starmera

Premier Donald Tusk powitał w piątek wieczorem w KPRM premiera Wielkiej Brytanii Keira Starmera, który składa wizytę w Polsce. Jak informowano wcześniej, Tusk i Starmer będą rozmawiali m.in. o bezpieczeństwie międzynarodowym, współpracy obronnej, dalszym wsparciu Ukrainy oraz współpracy transatlantyckiej.

Premier RP Donald Tusk i premier premier Wielkiej Brytanii Keir Starmer. Fot. PAP/Paweł Supernak
Premier RP Donald Tusk i premier premier Wielkiej Brytanii Keir Starmer. Fot. PAP/Paweł Supernak

Więcej

Keith Starmer i Wołodymyr Zełenski podczas podpisania umowy Fot. Vladyslav Musiienko/PAP/EPA
Keith Starmer i Wołodymyr Zełenski podczas podpisania umowy Fot. Vladyslav Musiienko/PAP/EPA

Ukraina podpisała z Wielką Brytanią traktat o "100-letnim partnerstwie" [WIDEO]

Spotkanie szefów rządów ma być też okazją do omówienia aktualnych wyzwań w zakresie bezpieczeństwa międzynarodowego.

Premierzy będą też rozmawiać na temat dalszego wsparcia Ukrainy oraz współpracy transatlantyckiej. "Premier Donald Tusk przedstawi premierowi Keirowi Starmerowi priorytety polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, której hasłem jest 'Bezpieczeństwo, Europo!'" - podano. Szefowie rządów omówią również współpracę między Polską i Wielką Brytanią, relacje unijno-brytyjskie oraz kwestię migracji.

Premier Wielkiej Brytanii, który w piątek składa wizytę w Warszawie, spotkał się wcześniej z prezydentem Andrzejem Dudą.

W czwartek Starmer odwiedził Kijów, gdzie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim podpisał umowę o "stuletnim partnerstwie" obu krajów, dotyczącą m.in. bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.(PAP)

reb/ from/ sdd/ jos/ amac/ grg/

Zobacz także

  • Keir Starmer. Fot. PAP/EPA/ANDY RAIN
    Keir Starmer. Fot. PAP/EPA/ANDY RAIN

    Premier Starmer walczy o przetrwanie. W tle afera z Epsteinem

  • Wizyta brytyjskiego premiera Keira Starmera w Chinach. Fot. PAP/EPA/LAUREN HURLEY
    Wizyta brytyjskiego premiera Keira Starmera w Chinach. Fot. PAP/EPA/LAUREN HURLEY

    Delegacja Starmera przygotowana do Chin. "Jednorazowe" telefony i laptopy

  • Premier Wielkiej Brytanii Keir Starmer. Fot. PAP/EPA/TOLGA AKMEN
    Premier Wielkiej Brytanii Keir Starmer. Fot. PAP/EPA/TOLGA AKMEN

    Brytyjski premier przed wizytą w Pekinie: nie musimy wybierać między USA a Chinami

  • Premier Wielkiej Brytanii Keir Starmer. Fot. PAP/EPA/NEIL HALL
    Premier Wielkiej Brytanii Keir Starmer. Fot. PAP/EPA/NEIL HALL

    Premier Wielkiej Brytanii: Donald Trump próbuje wywrzeć na nas presję ws. Grenlandii

Serwisy ogólnodostępne PAP